W komentarzu kompleksowo, szczegółowo i praktycznie omówiono wszystkie instytucje Kodeksu wykroczeń przy uwzględnieniu dorobku literatury i judykatury. W sposób pogłębiony przedstawiono interpretację rozwiązań zawartych w części ogólnej.
Opracowanie przepisów części szczególnej podporządkowano systematyce ustawowych znamion czynu zabronionego, na którą składa się: przedmiot ochrony, podmiot czynu zabronionego oraz strona podmiotowa i przedmiotowa.
Nie pominięto także zagadnień związanych ze zbiegiem przepisów. Książka zawiera także analizę najnowszych zmian do Kodeksu wykroczeń, w tym: o nowego wykroczenia, zakazującego poruszania się przez kierującego rowerem, hulajnogą elektryczną, urządzeniem transportu osobistego albo urządzeniem wspomagającym ruch z prędkością pokaźniejszą aniżeli zbliżona do szybkości pieszego albo polegającego na nieustępowaniu pierwszeństwa pieszemu (art.
86a k.w.), o zmiany dotyczącej odpowiedzialności osoby, która uiszcza grzywnę za skazanego albo ukaranego nie będąc jego osobą najbliższą albo organizuje zbiórkę na taki cel (art. 57 k.w.). Ze względu na fakt, iż wszyscy autorzy są czynnymi zawodowo prawnikami (adwokatami, prokuratorami, asystentami sędziów), w komentarzu podkreślono problemy poręczne związane ze stosowaniem unormowań omawianego aktu prawnego.
Publikacja jest asygnowana dla sędziów, adwokatów, radców prawnych, funkcjonariuszy Policji, Straży Gminnych i Żandarmerii Wojskowej oraz dla czytelników, którzy prowadzą badania naukowe w obszarze prawa wykroczeń.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Kodeks wykroczeń. Komentarz. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.