Książka w nowej perspektywie stawia zagadnienie płci społeczno-kulturowej, tym razem w obszarze jej przekraczania czy nierealizowania zgodnie z normatywnymi zasadami. Jej najszczególniejszą część stanowią przytoczone w pełni wywiady z osobami, które dzielą się praktykami subwersji i oporu wobec genderu.
Z kolei przyjęta metodologia queer, nieraz autorefleksyjna i autokrytyczna, uzupełniona osobistymi doświadczeniami, prowadzi do refleksji na temat możliwości i zakresu naginania „naukowości" tekstu.
Oba zjawiska, gender-bending i academia-bending, traktowane jako wyraz niesubordynacji wobec zastanej struktury – systemu przymusu i niesprawiedliwości – niosą potencjał wyzwolenia. Mo Klosow – badała genderbending, wciąż go uprawia.
Pisała doktorat, zamiast go bronić wydaje książkę. Mieszka w Berlinie i Warszawie. Wyczekuje upadku patriarchatu i kapitalizmu.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Genderbending. praktyki przekraczania kulturowych norm płci. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.