\n\nMonografia omawia problematykę dotyczącą zgłaszania zarzutu potrącenia w procesie cywilnym. Jest to pierwsze opracowanie, które w tak szeroki sposób analizuje zarzut potrącenia w kontekście środków procesowych dopuszczalnych po stronie pozwanej.
Książka uwzględnia najnowszą nowelizację przepisów kodeksu nowoczesnania cywilnego wprowadzającą do polskiego systemu prawa procesowego zarzut potrącenia jako odrębną i samodzielną instytucję procesową.
\n\nAutor omawia kwestie, które budzą najpoważniejsze wątpliwości i są najtrudniejsze do rozstrzygnięcia zarówno w doktrynie, jak i orzecznictwie. \n\n Wśród nich warto wymienić: naturę prawną zarzutu potrącenia, kwalifikację zarzutu potrącenia do środków obrony, czy także środków dochodzenia roszczeń, pełnomocnictwo do podniesienia zarzutu potrącenia, problem objęcia wyrokiem zgłoszonego zarzutu potrącenia.
\n\n Adresaci:\nPublikacja jest asygnowana dla sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, komorników, aplikantów zawodów prawniczych, a także referendarzy. Może także zainteresować pracowników naukowych i studentów wydziałów prawa i administracji.
\n\nSprawdź także Kodeks innowacyjnania Cywilnego KPC oraz nowelizację KPC 2019
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Zarzut potrącenia w procesie cywilnym (art. 203(1) k.p.c.). Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.