Skrypt jest podzielony na cztery części. W pierwszej omówiono podstawowe właściwości tworzyw, a w szczególności wiązania pomiędzy atomami. W dalszej części przekazano podstawowe własności mechaniczne i użytkowe i sposoby umacniania materiałów plastycznych.
Przedstawiono grupę tworzyw rozciągliwo-plastycznych, a więc metale i ich stopy, w tym stopy żelaza i metali nieżelaznych. Kolejna część dotyczy tworzyw ceramicznych, w tym struktury, jej kształtowania i właściwości użytkowych.
W ostatniej części omówiono kompozyty o osnowie metalowej i ceramicznej, które nie są jeszcze tak powszechnie wykorzystywane jak kompozyty o osnowie polimerowej. Autorzy uznali za uzasadnione wprowadzenie do drugiego wydania przynajmniej podstawowych danych na temat metalurgii topienia najbardziej rozpowszechnionych materiałów metalowych, jakimi są stopy żelaza z węglem, zakładając, iż gruntowną wiedzę na temat procesów metalurgicznych dotyczących odlewnictwa, obróbki plastycznej i spawania studenci uzyskują w ramach wykładów dotyczących technik wytwarzania.
Dokonano także korekty i uaktualnienia treści, a także uwzględniono uwagi zgłaszane przez studentów i wykładowców.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Konstrukcyjne materiały metalowe, ceramiczne i kompozytowe. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.