IX Prawo Sukcesu: Zwyczaj robienia więcej aniżeli to, za co nam płacą
"przez ponad dwadzieścia pięć lat uważnie studiowałem ludzi pod kątem ustalenia, dlaczego jedni osiągają godne odnotowania sukcesy, podczas gdy drudzy nie idą naprzód, mają precyzyjnie takie same zdolności.
I wydaje się być faktem stanowczym, iż każda z obserwowanych przeze mnie osób, która stosowała zasadę wykonywania więcej pracy aniżeli ta, za którą jej płacono — zajmowała lepsze stanowisko i otrzymywała większe wynagrodzenie aniżeli Ci, którzy wykonywali zaledwie wystarczającą pracę, by „przeżyć”.
Osobiście nigdy w życiu nie otrzymałem awansu, który nie wynikałby bezpośrednio z uznania, jakie zyskałem, wykonując więcej pracy i udoskonalonej pracy aniżeli ta, za którą mi płacono."
Fragment IX Prawa Sukcesu
X Prawo Sukcesu: Przyjemna osobowość
Z tej części dowiesz się:
- dlaczego interesujące postacie sprzedają więcej i lepiej? I nie chodzi tutaj o atrakcyjność fizyczną;
- jak wykształcić w sobie optymalne właściwości, by złożyły się one na obraz Twojej przyjemnej osobowości;
- jakim cudem nieszczególnie przystojny i świeży w sprzedaży mężczyzna sprzedał wyjątkowo drogie obligacje artyście, który odrzucił wszystkich poprzednich sprzedawców;
- co takiego zrobiła pewna niemłoda kobieta, iż omotała samego Hilla, mistrza sprzedaży i perswazji i z sukcesem zaoferowała mu swój produkt?
- kilka niebanalnych pomysłów na biznes, w których widać, jak rozumuje bogaty przedsiębiorca
- najlepszy przykład znakomitego sprzedawcy w historii literatury, czyli mowa firma Antoniusza na pogrzebie Cezara (arcydzieło Szekspira "Juliusz Cezar"), a także jego interpretacja.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Prawa sukcesu. tom ix i tom x. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.