(...) Autor podjął się (...) rozwiązania problemu złożonego i trudnego, stanowczo pokaźnego dla bezpieczeństwa, wymagającego naukowego podejścia do poruszonych zagadnień. Monografia stanowi starannie opracowaną, zwartą całość będącą dziełem naukowym właściwie skonstruowanym pod względem metodologicznym i merytorycznym.
(...) Prezentowane przez Autora poglądy zostały poparte wnikliwą analizą i oceną przepisów prawa i wartościowej literatury przedmiotu. Monografia wypełnia lukę w obszarze bezpieczeństwa podnoszonego w tytule recenzowanego opracowania.
Stwierdzam, iż zasadne było podjęcie przez Autora monografii działań zmierzających do naukowego poznania obszaru bezpieczeństwa zorganizowanych zbiorowości społecznych. Z recenzji prof. Dr. Hab. Leopolda Ciborowskiego Problematyka bezpieczeństwa jednostki, grupy czy szerszej zbiorowości, jednocześnie na płaszczyźnie lokalnej, regionalnej, jak i ogólnonarodowej, stanowi współcześnie pole do działań badawczych.
z pewnością, bezpieczeństwo jest tym immanentnym obszarem ludzkiej egzystencji, który stanowi podstawę do dalszego rozwoju i ewolucji każdego zdrowego organizmu państwowego. Zatem prowadzenie działań posiadających na celu poznanie i eksplorowanie wszelkich aspektów bezpieczeństwa aktualnie stanowi pilną potrzebę społeczną.
(...) Przeprowadzone przez Autora badania są uzupełnieniem dotychczasowej wiedzy o bezpieczeństwie zorganizowanych zbiorowości społecznych i mogą przyczynić się do rozwoju teorii oraz poprawy bezpieczeństwa państwa.
(...) Z recenzji prof. Dr. Hab. Henryka Królikowskiego
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Bezpieczeństwo zorganizowanych zbiorowości społecznych, AZ#2411D800EB/DL-ebwm/pdf. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.