Autorzy opracowania przywiązują dużą wagę do rosnącej roli instytucji na wszelkich poziomach procesu gospodarowania. Instytucje mogą i powinny stanowić czynnik sprzyjający wzrostowi potencjału rynkowego przedsiębiorstw.
Problematyka ta przenika, w różnorodnym stopniu, poszczególne rozdziały niniejszego opracowania. Na podziw zasługuje obecna w większości prac charakterystyka gospodarki cyfrowej i analiza społeczno-gospodarczych skutków jej funkcjonowania (...).
Cyfryzacja gospodarki i przeobrażenia społeczne przyczyniają się do wzrostu roli zasad w kształtowaniu źródeł konkurencyjności firm, co znajduje odzwierciedlenie m.in. W rozwoju gospodarki współdzielenia i - szerzej - w instytucjonalnych uwarunkowaniach funkcjonowania rynków.
(...) Relacje instytucji formalnych, nieformalnych i organizacji stanowię istotę równowagi instytucjonalnej jako jednego z warunków efektywności adaptacyjnej systemu instytucjonalnego. Podmioty gospodarcze coraz częściej poszukuję zaś nowych źródeł konkurencyjności w swoim otoczeniu instytucjonalnym.
Z recenzji dr. Hab. Zbigniewa Stańka, profesora Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Instytucje a konkurencyjność przedsiębiorstwa. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.