Zdjęcia produktu


Życie codzienne żołnierzy armii koronnej i litewskiej w xvii wieku (Napoleon V)

(2018 / 302 / Napoleon V / Tadeusz Srogosz / 9788378897156)
E-booki Napoleon V
Dostepność na dzień 26.05.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

42,74 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 42,74 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu TaniaKsiazka.pl jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu Życie codzienne żołnierzy armii koronnej i litewskiej...

"Autor książki zaprasza w pasjonujący świat życia XVII-wiecznych żołnierzy. Obraz życia ówczesnego żołnierza jawi się jako wyjątkowo bogaty i różny. Obok splendorów i idealnego wyglądu czy fantazji bohaterów staropolskiego oręża widnieją nędzne losy wojskowej zbiorowości, prowadzące do arcytrudnych sytuacji, np. Kanibalizmu, żebraczego kija i rozsypanych kości w dalekich krajach. Życie pojedynczego żołnierza także charakteryzowało się zmiennością bytowania i pełne było przypadków. Nie jest to bynajmniej koniec młodzieńczych wyobrażeń o żołnierzach XVII-wiecznych, kształtowanych na podstawie losów Sienkiewiczowskich rycerzy, ponieważ jest coś pociągającego w tej epoce. W dalszym ciągu przewijają się przed nami barwne obrazy, nadal fascynuje husaria w czasie szarży pod Kircholmem albo Wiedniem, bohaterskie obrony twierdz, postacie znanych zagończyków, dalekie rajdy lisowczyków etc. Jednak konfrontacja wyobrażeń ze źródłami historycznymi i literaturą przedmiotu spowodowała, że wojskowość staropolska nabrała nowych, pełniejszych rozmiarów. Problematyka życia codziennego armii koronnej i litewskiej nie jest wcale mniej fascynująca, gdyż w ten zakres wchodzą równocześnie zagadnienia kultury materialnej, jak i pojawiają się wcale nierzadko wątki „kawalerskiej" fantazji.

Prof. Dr hab. Tadeusz Srogosz pracuje w Instytucie Historii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół historii I Rzeczypospolitej, zwłaszcza warunków bytowych i zdrowotnych ludności, jej życia codziennego, dziejów wojskowości. Jest członkiem wielu organizacji i towarzystw krajowych i zagranicznych (m.in. Akademii Socjalnych Nauk Ukrainy, Instytutu Archeografii i Źródłoznawstwa Ukraińskiej Akademii Nauk, European Association for the History of Medicine and Health z siedzibą w Strassburgu, Białoruskiego Towarzystwa Historyków Medycyny), a także rad naukowych i redakcji wielu polskich i zagranicznych czasopism. Autor około 230 publikacji, w tym książek: Problemy sanitarno-zdrowotne w działalności administracji Rzeczypospolitej w okresie stanisławowskim (1993), Dżuma ujarzmiona? Walka z czarną śmiercią za Stanisława Augusta (1997), Pomoc weteranom, rannym i chorym na ziemiach polskich w latach 1806-1807 (2001), między biologiczną egzystencją człowieka w dziejach a historią nauki (2003), Żołnierz swawolny. Z dziejów obyczajów armii koronnej w XVII wieku (2010), między wojną a modernizacją. Studia z dziejów kresów południowo-wschodnich Rzeczypospolitej w XVII-XVIII wieku (2016)."

ISBN: 9788378897156
Kod paskowy: 9788378897156
Autorzy: Srogosz Tadeusz
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 32456
liczba stron: 302
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 19.1x23.8
Głębokość (mm): 19
Waga: 0.67
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Dane oraz specyfikacja:

 • Kategoria

  E-booki
 • Producent

  Napoleon V
 • ISBN

  9788378897156
 • Autor

  Tadeusz srogosz
 • Wydawnictwo

  Napoleon v
 • Ilość stron

  302
 • Rok wydania

  2018
 • Przecena

  -
 • Opinia użytkowników

  -

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

 • Życie codzienne żołnierzy armii koronnej i litewskiej w XVII wieku (sklep TaniaKsiazka.pl)
  42,74 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 1 promocyjnych ofert w cenie 42,74 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Życie codzienne żołnierzy armii koronnej i litewskiej w xvii wieku. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii E-booki