Business Insider Polska o książce: Jak w biznesie uczyć się na błędach? Warto brać przykład z pilotów Jak naprawdę wygląda zarządzanie bez zarządzania
Turkusowy model kierowania organizacją, o którym mowa w tytule tej książki, to taki, w którym nie ma hierarchii władzy, a miejsce wydawania poleceń zajmuje podejmowanie samodzielnych decyzji. Odbywa się to według następującej zasady: każdy może podjąć każdą decyzję, jeżeli weźmie za nią odpowiedzialność i nikt nie zgłosi znaczącego weta. Sam termin oraz reguły, zgodnie z którymi działa "turkusowa organizacja", zaproponował i opisał Frederic Laloux w słynnej książce Pracować inaczej. Stała się ona kamieniem, który poruszył lawinę - przez świat biznesu przetacza się właśnie turkusowa rewolucja. Wszystko pięknie. Perfekcyjnie, że są organizacje, w których pracownikom daje się tak dużo swobody i zaufania. Bez wątpienia czują się oni dzięki temu bardziej spełnieni. Tylko co z samą firmą? Co z jej wynikami ekonomicznymi? Czy ten model sprawdza się także dla pracodawcy?
Książka, którą czytelnik trzyma w ręku, jest wyjątkowo rzadkim przykładem "dziennika budowy" turkusowej marki. Andrzej Jeznach dzieli się z czytelnikami swymi doświadczeniami i refleksjami z przebytej drogi. Autor pisze nie tylko o sukcesach, lecz też o rozterkach i wahaniach, których przecież nigdy nie da się uniknąć. Formułuje przy tym niemało cennych myśli, mogących stanowić drogowskaz dla adeptów turkusowego działania.
Andrzej Jacek Blikle
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Szef, który ma czas. ewolucja zarządzania - dziennik budowy turkusowej firmy. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.