Zdjęcia produktu


środki i metody oddziaływania usa w bliskowschodnim procesie pokojowym (1991-2000), AZ#9CA86547EB/DL-ebwm/pdf (Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego)

(2004 / 225 / Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego / Justyna Zając / 9788323528616)
E-booki Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Dostepność na dzień 30.05.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

11,40 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 11,40 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu TaniaKsiazka.pl jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu środki i metody oddziaływania usa w bliskowschodnim...

Problemem badawczym niniejszej książki jest analiza środków i metod oddziaływania USA w postzimnowojennej fazie bliskowschodniego procesu pokojowego, trwającego w latach 1991-2000: w październiku 1991 roku doszło do zorganizowania konferencji międzynarodowej w Madrycie, która zainicjowała arabsko-izraelskie rozmowy pokojowe; natomiast we wrześniu 2000 roku wybuchło antyizraelskie powstanie palestyńskie, zwane intifadą II, które spowodowało ich załamanie. Tezą autorki jest stwierdzenie, że w bliskowschodnim procesie pokojowym, w latach 1991-–2000, USA stosowały pokaźny wachlarz środków i metod oddziaływania wobec uczestników tego cyklu, a ich sprawność zależała nie tylko od optymalności doboru do celu, jakim było ostateczne i trwałe rozwiązanie konfliktu arabsko-izraelskiego, ale również od dynamiczności i dynamiki ich używania, a także od rodzaju reakcji adresatów na używane wobec nich środki i metody. Celowi zapewnienia efektywnego rozwiązania problemu badawczego i weryfikacji postawionej tezy podporządkowano strukturę monografii, składającą się z siedmiu rozdziałów. Podstawę źródłową książki stanowią zwykle oficjalne dokumenty poszczególnych organów władzy państwowej USA, głównie Departamentu Stanu, prezydenta oraz Departamentu Obrony oraz instytucji państwowych Izraela, krajów arabskich, bezpośrednio zaangażowanych w konflikt oraz dokumenty wypracowane przez organizacje międzynarodowe, takie jak: Organizacja Narodów Zjednoczonych oraz Unia Europejska. W monografii wykorzystano również bogatą literaturę przedmiotu, której wykaz został umieszczony w bibliografii. Najistotniej {pomocn|przydatn)a okazała się literatura anglojęzyczna, ale autorka sięgnęła również do publikacji w językach: polskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim, pisanych przez osoby różnej narodowości, w tym również Arabów i Żydów. Pozwoliło to na zaprezentowanie różnych punktów widzenia i zachowanie rozwagi w ocenie faktów.

Dane oraz specyfikacja:

 • Kategoria

  E-booki
 • Producent

  Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
 • ISBN

  9788323528616
 • Autor

  Justyna zając
 • Wydawnictwo

  Wydawnictwa uniwersytetu warszawskiego
 • Ilość stron

  225
 • Rok wydania

  2004
 • Przecena

  -
 • Opinia użytkowników

  -

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

 • Środki i metody oddziaływania USA w bliskowschodnim procesie pokojowym (1991-2000) (sklep TaniaKsiazka.pl)
  11,40 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 1 promocyjnych ofert w cenie 11,40 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla środki i metody oddziaływania usa w bliskowschodnim procesie pokojowym (1991-2000), AZ#9CA86547EB/DL-ebwm/pdf. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii E-booki