Zdjęcia produktu


Religie świata antycznego. w sześciu tomach. tom iv: hellenizm a judaizm, część druga, AZ#72AD6335EB/DL-ebwm/pdf (Armoryka)

(2017 / 309 / Armoryka / Tadeusz Zieliński / 9788380643932)
E-booki Armoryka
Dostepność na dzień 25.07.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

11,40 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 11,40 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu TaniaKsiazka.pl jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu Religie świata antycznego. w sześciu tomach. tom iv:...

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. Plik pdf zapobiega przeszukiwanie i kopiowanie tekstu REPRINT. Pośród wszystkich religii tak zwanych pogańskich nie ma ani jednej, która by naszej inteligencji była równocześnie i tak poprawnie znana i tak głęboko nieznana jak religia starożytnej Grecji.

Może się to wydawać paradoksalnym, lecz tak jest. Jeśli chodzi o religię hellenizmu, to można o niej powiedzieć, że jest to przenikanie się religii greckiej i wierzeń wschodnich. W kolejnych tomach autor prezentuje relacje między hellenizmem a judaizmem.

Wreszcie w tomach piątym i szóstym Zieliński zajmuje się religią Rzeczypospolitej Rzymskiej, o której tak pisze: "Znaczenie kultury Rzymu włącznie z jego religią dla kultury nowożytnej Europy polega na dwu jej osobliwościach.

Po pierwsze na tym, iż Rzym będąc pojętnym uczniem twórczej Grecji, wskutek swoich losów dziejowych został łącznikiem między nią a barbarzyńską Europą; po drugie na tym, że nie był jednak biernym przenośnikiem twórczych idei swej greckiej mistrzyni, ale zdołał przniknąć je właściwościami swojego geniuszu, wzmacniając poprzez to ich siłę i zdolność rozrodczą." Mamy nadzieję, że wznawiane poprzez nas to konkretne dzieło przyniesie pożytek wszystkim tym, których interesuje świat antyczny i jego wierzenia, ponieważ niniejsze dzieło dostarcza nam wyczerpujących (w obfitej mierze) informacji dotyczących owych zapomnianych już religii.

Dane oraz specyfikacja:

 • Kategoria

  E-booki
 • Producent

  Armoryka
 • ISBN

  9788380643932
 • Autor

  Tadeusz zieliński
 • Wydawnictwo

  Armoryka
 • Ilość stron

  309
 • Rok wydania

  2017
 • Przecena

  -
 • Opinia użytkowników

  -

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

 • Religie świata antycznego. W sześciu tomach. Tom IV: Hellenizm a judaizm, część druga (sklep TaniaKsiazka.pl)
  11,40 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 1 promocyjnych ofert w cenie 11,40 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Religie świata antycznego. w sześciu tomach. tom iv: hellenizm a judaizm, część druga, AZ#72AD6335EB/DL-ebwm/pdf. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii E-booki