Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktora E. Frankla to jedna z najszczególniej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej od czasu Freuda. Początkuje się od długiego, suchego i głęboko poruszającego osobistego eseju o pięcioletnim pobycie Frankla w Auschwitz i innych obozach koncentracyjnych i jego wysiłkach w tym czasie, by znaleźć powody do życia.
Druga część książki opisuje metody psychoterapeutyczne, które Frankl opracował jako pierwszy na bazie swoich doświadczeń z obozów. Freud uważał, że życiem człowieka rządzi popęd seksualny i pokusy. Frankl z kolei wierzy, iż najgłębszym popędem człowieka jest poszukiwanie sensu i celu.
Logoterapia Frankla zatem bardziej przystaje do zachodnich religii niżeli freudeowskiej psychoterapii. Czy samo przeczytanie książki może coś zmienić w życiu człowieka$20 Okazuje się, iż jak najistotniej, o ile lekturą będzie książka Viktora E.
Frankla,,Człowiek w poszukiwaniu sensu". Uderza niezwykła mądrość życiowa autora i to, iż opisuje bez ogródek jak w dzisiejszych czasach wygląda,,humanizm". Książka zmusza do refleksji nad własnym życiem i otwiera nam oczy na cierpienie i przeciwności losu innych....
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Człowiek w poszukiwaniu sensu. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.