\n\nW publikacji zaprezentowano wzajemne powiązania między stanowieniem i używaniem prawa podatkowego. Procesy te są ze sobą nierozdzielnie związane, a między stanowieniem prawa oraz regułami jego interpretacji występują obustronne zależności.
Autor próbuje odpowiedzieć na pytania, w jakim zakresie tworzenie prawa podatkowego kształtuje jego stosowanie oraz czy i w jakim stopniu można używać w prawie podatkowym klauzul generalnych (zwłaszcza klauzuli ogólnej przeciwko unikaniu opodatkowania) oraz zwrotów niedookreślonych.
\n \n Rozważania zawarte w pracy wiążą się w dodatku ze zwalczaniem agresywnej optymalizacji podatkowej, jednocześnie w przypadku krajowego, jak i unijnego oraz międzynarodowego prawa podatkowego, co jest jednym z najważniejszych problemów współczesnych systemów podatkowych.
\n \n W monografii omówiono m.in.: istotę prawną podatku, technologię tworzenia prawa podatkowego, administracyjne i sądowe używanie prawa podatkowego, rolę cen transferowych (cen transakcyjnych) w rozwiązywaniu sporów podatkowych, rolę klauzuli ogólnej przeciwko unikaniu opodatkowania w rozwiązywaniu sporów podatkowych.
\n\nAdresaci: Książka skierowana jest zarówno do podmiotów uczestniczących w wytwarzaniu i użytkowaniu prawa, w tym na poziomie parlamentarnym, jak i podmiotów niepublicznych - na ogół pracodawców, pracobiorców, podmiotów gospodarczych.
Zainteresuje także pracowników administracji podatkowej, sędziów, doradców podatkowych, radców prawnych i adwokatów specjalizujących się w problematyce podatkowej. Będzie {pomocn|przydatn)ym źródłem wiedzy dla studentów prawa oraz podatników.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Tworzenie prawa podatkowego a jego stosowanie. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.