Zdjęcia produktu


Podsycanie płomienia czyli jak osiągnąć harmonię w związku (E-bookowo)

(2012 / 73 / E-bookowo / Zofia Kościelna / 9788363080549)
E-booki E-bookowo
Dostepność na dzień 25.07.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

12,17 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 12,17 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu TaniaKsiazka.pl jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu Podsycanie płomienia czyli jak osiągnąć harmonię w...

Zależy Ci na tym związku, prawda? Chcesz o jego siłę zawalczyć. Czy zastanawiałeś się może, dlaczego? Co daje człowiekowi trwanie w stałym, korzystnym związku uczuciowym z osobą płci przeciwnej?

Przyjrzyj się razem ze mną tym wartościom, bo liczę na to, że wtedy jeszcze bardziej będziesz chciał czytać kolejne strony mojej książki po to, by kurować, wzmacniać i ubarwiać swój związek.

Dlaczego warto żyć w trwałym związku? Czasem bywa tak,początkując życie we dwójkę, wcale się długo nie zastanawiamy nad plusami takiego „układu”. Od tysiącleci przyjęło się, że ludzie żyją parami; pobierają się, mieszkają razem, mają wspólne łóżko, drzwi, stół i dzieci. Potem czasem też razem się starzeją i wyjątkowo tęsknią, gdy któreś odejdzie pierwsze...

A jednak spróbuj przyjrzeć się tej umowie społecznej pod lupą. Powiedzieliście sobie w urzędzie – albo jeszcze bardziej urokliwyście w kościele – że zrobicie wszystko, aby tej drugiej osobie było należycie, że będziecie się wspierać i dbać o trwałość tego, co Was łączy. Ale właściwie po co?

Może należałoby uwierzyć, że człowiek to istota biologiczna, jak wszystkie inne ssaki i iż ta biologia wcale nie uczyniła go istotą monogamiczną? Może stały związek jest przeżytkiem, tworem z lamusa, archaiczną przereklamowaną mrzonką, niemożliwą do utrzymania realnie we współczesności?

Otóż nie. Bo po pierwsze człowiek potrzebuje miłości. Potrzebuje także akceptacji, wsparcia, poczucia wspólnoty, poczucia bezpieczeństwa, opieki. Chce dzielić z kimś swoje troski, radości, chce z drugą osobą coś wspólnego zbudować. Coś, czego nie było, zacząć od nowa – stworzyć jak dziecko. Chce także posiadać dzieci. Chce mieć troski wspólne, chce czuć się odpowiedzialny za drugą osobę i za pojawiających się potomków. Człowiek sam, samotny, pojedynczy po prostu nie jest do końca szczęśliwy.

Lansowany ostatnio model bycia spełnionym singlem zapewne sprawdza się w niektórych przypadkach, lecz – wierzcie mi – nielicznych. Większość ludzi płci obojga tworzonych, zbudowanych, zaprojektowanych jest tak, by dzielić swój los z drugim człowiekiem.

Takiego poczucia sensowności istnienia nie zapewnia ani silny związek uczuciowym z rodzicami, ani z rodzeństwem, ani z przyjaciółmi. Także osoby, których życie potoczyło się tak, iż w pojedynkę wychowują dziecko, powiedzą Ci z całą pewnością, iż nie czują się do końca spełnione i szczęśliwe. Iż wciąż żywią nadzieję, iż kogoś jednak na swojej drodze odnajdą...

Wasz piękny ogród, stały związek, małżeństwo, to coś, co możesz uprawiać jak ogród. Patrzeć, jak rozrasta się z latami, jak stale Cię czymś nowym zachwyca lub zaskakuje. Pojawiają się tam coraz świeże nasadzenia, czasem coś uschnie czasem jedna roślina zastępuję inną. Oboje jesteście w tym ogrodzie Ogrodnikami. Obydwoje jesteście odpowiedzialni i powołani, aby dbać o jego zdrowie i piękno.

teraz pewnie czujesz, że ogród jest jakby mniej produktywny. Coś tam więdnie za szybko, inne uprawy słabiej rosną. Jego urok stracił swój dawny blask. Ty – jeden z dwojga Ogrodników – dostrzegasz to pierwszy. Szukasz jakiegoś „środka ochrony roślin”, szukasz jakiejś odżywki, czegoś, czym możesz glebę ogrodu użyźnić.

Znalazłeś to. To właśnie lektura tej książki. Najlepiej będzie, gdy pokażesz ją także drugiemu Ogrodnikowi, z którym dbasz o Wasz ogród wspólnie.


gratisowy fragment:

Dane oraz specyfikacja:

 • Kategoria

  E-booki
 • Producent

  E-bookowo
 • ISBN

  9788363080549
 • Autor

  Zofia kościelna
 • Wydawnictwo

  E-bookowo
 • Ilość stron

  73
 • Rok wydania

  2012
 • Przecena

  -
 • Opinia użytkowników

  -

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

 • Podsycanie płomienia czyli jak osiągnąć harmonię w związku (sklep TaniaKsiazka.pl)
  12,17 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 1 promocyjnych ofert w cenie 12,17 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Podsycanie płomienia czyli jak osiągnąć harmonię w związku. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii E-booki