Czytaj, baw się i rozwijaj! Narzędzia używane w trakcie charakterystycznego treningu coachingowego są nieco podobne do tych, które zawiera skrzynka domowego majsterkowicza — z zasady pożyteczne, mogą słwykorzystać szczytnym celom, jak na przykład budowa karmnika czy naprawa krzesła.
Zdarza się jednak, iż źli ludzie (albo choćby dobrzy, ale zdenerwowani i zdesperowani) wykorzystują je w złych celach — żeby coś popsuć albo kogoś skrzywdzić. W coachingu jest podobnie — pozytywny z założenia trening, prowadzony z negatywnym założeniem albo przez mało wprawnego coacha, może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.
Do tego zmęczy nas, unieszczęśliwi i odbierze radość z dążenia do samorozwoju... "Przecież samorozwój to ciężka praca!" — powiesz. Od początku uczy się nas, że bez pracy nie ma kołaczy, iż musi boleć, że tylko w ciężkim znoju osiągniemy CEL.
Tylko co dalej? Ludzie, którzy wdrapali się na ten mityczny szczyt, mówią często,teraz w ich życiu zapanowała pustka. Chyba nie o to Ci chodzi, prawda? A gdyby tak nie trzeba było osiągać celu? Gdybyśmy mogli wyłącznie wciąż do niego dążyć? ponadto w sposób bezpieczny i ciekawy, za pomocą narzędzi, które na pewno nikogo nie skrzywdzą, za to każdemu uprzyjemnią życie, pracę, samopoznanie? Spróbuj!
Tylko stan zabawy daje dostatecznie dużo energii, by zmieniać życie bez wysiłku. Maciej Bennewicz — menedżer, trener, coach, socjolog po UW ze specjalizacją z psychologii. Dyrektor programowy Norman Benett Academy, organizacji kształcącej zawodowych trenerów i coachów.
Autor licznych artykułów oraz uznawanych za kanoniczne poradników na temat coachingu, m.in. Coaching, czyli restauracja osobowości, Coaching, czyli przebudzacz neuronów, Coaching na Wyspach Szczęśliwych.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Coaching, kreatywność, zabawa. narzędzia rozwoju dla pasjonatów i profesjonalistów. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.