\n\nPublikacja mieści nie tylko rozważania systemowe, lecz także analizę rozwiązań instytucjonalnych i prawnych dotyczących klubów i organizacji sportowych i jest jedynym tak kompleksowym opracowaniem tej tematyki w polskiej doktrynie prawa.
Uwagi odnoszące się do polskiego prawa przedstawiono w kontekście rozwiązań zagranicznych. Ponadto przeprowadzono analizę sportowego soft law - regulaminów i zbiorów norm dotyczących kilkudziesięciu polskich związków sportowych i międzynarodowych federacji sportowych.
Monografia ma charakter interdyscyplinarny - odwołuje się do prawa cywilnego, w tym prawa spółek, jak na dodatek prawa administracyjnego, prawa konstytucyjnego oraz postępowania cywilnego, także do zasad dotyczących arbitrażu.
\n \n W książce poruszono sporo znacznych i od lat spornych zagadnień prawa sportowego, takich jak: charakter prawny związków sportowych i polskich związków sportowych, relacje pomiędzy podmiotami prawa polskiego a międzynarodowymi federacjami sportowymi, normatywny arbitraż przymusowy.
W opracowaniu zawarto wykładnię poszczególnych przepisów ustawy o sporcie i ustawy - Prawo o stowarzyszeniach; przedstawiono też ramy koncepcyjne konkretnych instytucji, które występują w prawnych relacjach sportowych.
w rezultacie przeprowadzonych badań sformułowano wnioski w zakresie używania obecnie obowiązującego prawa, a także przyszłych regulacji ustawowych. \n\n\n\nAdresaci: Monografia zainteresuje zarówno prawników zajmujących się prawem sportowym, adwokatów, radców prawnych, jak i działaczy polskich związków sportowych, właścicieli i udziałowców klubów sportowych, a także sportowców.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Kluby i organizacje sportowe w prawie polskim na tle rozwiązań zagranicznych. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.