Zdjęcia produktu


Hipnoza (E-bookowo)

(2015 / 294 / E-bookowo / Bartłomiej Basiura / 9788394059262)
E-booki E-bookowo
Dostepność na dzień 25.07.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

16,22 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 16,22 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu TaniaKsiazka.pl jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu Hipnoza

Kiedy do lubaczowskich policjantów dociera informacja, że to nie samobójstwo jest powodem śmierci młodej kobiety, rozpoczynają nierówną walkę z czasem. Wiedzą, że do ich spokojnego świata wdarł się intruz i iż będą kolejne ofiary. Czy uda im się je uchronić, jeśli mordercą może być każdy?

Hipnoza to nowatorski kryminał oparty na filozoficznej prawdzie manipulacji.

RECENZJE

Maria Kozielska jest prowincjonalną policjantką, ma siedmioletniego syna, męża gdzieś daleko, a w wychowaniu syna pomagają jej rodzice. Pracę ma spokojną, bo co może się dziać w nieznacznej bieszczadzkiej miejscowości?

ale to przecież kryminał, choć pisany przez młodego autora, to niezwykle przebiegły i dojrzały. Już na początku mamy zabójstwo. Wygląda co prawda jak samobójstwo, lecz z powodu występowaniu obserwatora – przestaje nim być. Mamy do czynienia z okrutną, wyrachowaną zbrodnią. Młoda kobieta wstrzykuje sobie śmiertelną dawkę trucizny. Nie pozostawia żadnego pożegnalnego listu. Na miejscu zbrodni nie ma żadnych śladów, prócz zagadkowego łacińskiego zwrotu.

Policjanci przeczuwają, iż nie będzie to pierwszy przypadek. Choć żyją z dala od pokaźnego zgiełku, to na ich terenie mieszkają bogaci i sławni, ludzie, którzy pragną ukryć się przed światem. Ale nie znaczy to, iż świat o nich nie pamięta. Przeszłość także okaże się nie do wymazania.

Wkrótce pojawiają się kolejne doniesienia o rzekomych samobójstwach popełnionych poprzez kobiety, będące pod wpływem swoistej hipnozy. Ktoś musi nimi sterować, zmuszając do popełnienia niechcianych przecież czynów. Zdaje się, że mamy do czynienia ze zbrodnią idealną.
Zakończenie nas zaskoczy, przedstawiając jak szerokie kręgi zatoczyć może zbrodnia, jak wielu ludzi będzie w nią uwikłanych.

Bartłomiej Basiura należycie się zapowiada jako autor kryminałów. Jego historie są polskie, lokalne, nie próbują naśladować odległych, komercyjnych wzorców. Nie ma tu efektownych pościgów i strzelanin. Jest zwykłe życie, w które czasem wkracza zbrodnia. Znalezieniem jej sprawców zajmują się zwykli ludzie, nie super-bohaterowie. Dlatego całość jest bardziej przekonująca. Autor ukazuje także szerszy kontekst społeczno-polityczny, co jest dodatkowym atutem.

Katarzyna Krzan


gratisowy fragment:

Dane oraz specyfikacja:

 • Kategoria

  E-booki
 • Producent

  E-bookowo
 • ISBN

  9788394059262
 • Autor

  Bartłomiej basiura
 • Wydawnictwo

  E-bookowo
 • Ilość stron

  294
 • Rok wydania

  2015
 • Przecena

  -
 • Opinia użytkowników

  -

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

 • Hipnoza (sklep TaniaKsiazka.pl)
  16,22 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 1 promocyjnych ofert w cenie 16,22 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Hipnoza. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii E-booki