Polityka kadrowa ma priorytetowe znaczenie w każdej firmie. Właśnie od zatrudnionych osób, od kadry, zależy, czy dana organizacja będzie się prężnie rozwijała i stanowiła konkurencję dla wszelkich innych funkcjonujących na tym samym rynku osób.
Autorka skupia się na badaniach międzynarodowych oddziałów w Polsce i Korei Południowej i z powodzeniem wykazuje, iż wartości korporacyjne są najszczególniej krytycznym czynnikiem w budowaniu kultury organizacyjnej.
W przejściu pomiędzy starym a nowym kręgiem kulturowym sposobem na optymalizację zasobów ludzkich może być ulepszone kształtowanie wspólnego systemu wartości poprzez zdefiniowanie tożsamości kulturowej i zwiększenie możliwości międzykulturowych.
Książka mieści spostrzeżenia dotyczące polityki kadrowej w wielonarodowościowej firmie, która posiada swoje biura w Polsce i Korei Południowej. Autorka dokonała analizy struktury zatrudnienia i m.in. Motywacji pracowników w przeróżnych oddziałach tej firmy.
Tematyka książki stała się aktualnie szczególnie ważna i niebanalna z uwagi na ożywienie kontaktów gospodarczych, handlowych i politycznych pomiędzy Warszawą a Seulem. Książkę można polecić wszystkim, którzy chcą wzbogacić swoją wiedzę na temat kultury organizacji i zarządzania w firmie, utrzymującej lub rozwijającej kontakty z krajami azjatyckimi, a w szczególności z Koreą Południową.
Tytuł Kultura organizacyjna w Polsce i Korei... Autor Martyna Nakielska Wydawnictwo Elipsa Dom Wydawniczy EAN 9788380174627 ISBN 9788380174627 Kategoria Literatura, Zarządzanie ilość stron 124 Format 240x168 mm Rok wydania 2023 Oprawa broszurowa
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Kultura organizacyjna w polsce i korei. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.