Czy kobiety uprawiają seks tylko po to, aby wyrazić miłość do partnera, poznać przyjemności albo wydać na świat potomstwo? Kiedy psycholog kliniczna Cindy M. Meston i psycholog ewolucyjny David M. Buss – oboje z Uniwersytetu Stanu Teksas w Austin – zjednoczyli siły, by zgłębić żeńskie motywy seksualne, dokonali odkryć, które zdumiały ich samych.
Opierając się na swoich pionierskich badaniach nad reakcjami fizjologicznymi i emocjami ukształtowanymi w toku ewolucji oraz na wynikach badania ankietowego przeprowadzonego wśród ponad tysiąca kobiet – wyłącznie dla potrzeb tej książki – Meston i Buss odkrywają motywy tkwiące u podłoża decyzji seksualnych podejmowanych przez kobiety.
Przytaczając wypowiedzi pań i odwołując się do wyników licznych badań empirycznych, autorzy zgłębiają użytkowanie seksu jako taktyki obrony przed niewiernością partnera, jako sposobu na osiągnięcie wyższego statusu społecznego, jako towaru wymiennego, a nawet jako lekarstwa na migrenę.
Meston i Buss przedstawiają odkrywczą analizę głęboko zakorzenionych mechanizmów psychicznych i biologicznych, które popychają kobiety do uprawiania seksu – czasami w poszukiwaniu przyjemności, a czasami z mroczniejszych, bardziej niepokojących powodów, których kobieta może sobie do końca nie uświadamiać.
'Dlaczego kobiety uprawiają seks' to najszczególniej wyczerpujące i wnikliwe studium żeńskiej seksualności. Książka ta pomoże każdej kobiecie (i jej partnerowi) zrozumieć swój stosunek do seksu i do własnej seksualności.
Wyniki wspólnych badań naukowych Cindy Meston i Davida Bussa nazwano „najistotniej wyczerpującą taksonomią motywów seksualnych spośród wszelkich, jakie dotąd opracowano" „The New York Times" Dlaczego kobiety uprawiają seks to książka oparta na gruntownej wiedzy naukowej, a przy tym niesłychanie przystępna.
Szczerość wypowiedzi badanych pań połączona z wyczerpującą wiedzą autorów na temat wszelkiego, co się wydarzyło w badaniach nad seksualnością w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, zaowocowały najistotniej fascynującym i pouczającym studium kobiecej seksualności od czasu publikacji raportu Kinseya Sexual Behavior of the Human Female'.
Mary Roach, autorka książki Bzyk. Kto jest bardziej inteligentny, Azjaci czy mieszkańcy Zachodu? Czy rzeczywiście Ludzie Księgi uzyskują ulepszone rezultaty w nauce? Czy grupowe różnice w wynikach testów można uzasadniać czynnikami genetycznymi? Co mogą zrobić rodzice, żeby podnieść poziom inteligencji swoich dzieci? Co powoduje, iż niektóre narodowości wyróżniają się w inżynierii, a inne w nauce? Czy szkoły mogą wyeliminować różnice w osiągnięciach edukacyjnych pomiędzy przedstawicielami zróżnicowanych klas społecznych i ras? Od pesymistycznych tez książki 'The Bell Curve' po bardziej współczesne kontrowersje wokół poglądów genetyka Jamesa Watsona na temat rasy i inteligencji konsekwentnie nie brano pod uwagę jednego czynnika – kultury.
Podobnie jak kiedyś Stephen Jay Gould w książce 'The Mismeasure of Man', wybitny psycholog społeczny Rich...
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Inteligencja. Sposoby oddziaływania na IQ. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.