Od lat obserwujemy dynamiczny wzrost liczby zakażeń grzybiczych – zwłaszcza u chorych onkologicznych, hematologicznych, po transplantacjach czy u innych chorych z obniżoną odpornością. (...)
Rosnąca ranga problemu zakażeń grzybiczych spowodowała, że istnieje potrzeba opracowania wiarygodnych, rzetelnych zaleceń uwzględniających zasady pozyskiwania nie budzącej wątpliwości próbki, opracowanej następnie poprawnie przez laboratorium.
Na podkreślenie zasługuje fakt, iż pozycja ta całkowicie opracowana jest w oparciu o doświadczenia zdobyte na terenie Polski, ukazująca możliwości diagnostyki mykologicznej, ze wskazaniem metod przystępnych na rynku polskim.
Tytuł: „Diagnostyka zakażeń grzybiczych – uwagi praktyka" najlepiej określa charakter tej pozycji. Pokazuje możliwości diagnostyki mykologicznej, zwraca dużą uwagę na poprawność, jakość, rzetelność pracy: najpierw osoby pozyskującej materiał kliniczny, a następnie diagnosty opracowującego próbkę.
W moim odczuciu książka będzie niebanalna i {pomocn|przydatn)a – zarówno dla lekarzy i pielęgniarek konfrontujących się z problemem zakażeń grzybiczych i pobraniem wiarygodnego materiału, jak i dla diagnostów laboratoryjnych w ich codziennej pracy.
- Autorzy: Elżbieta Ochman
- Format: 14.5x20.5cm
- Objętość: 160
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2022
- Wydawca: Alfa-Medica Press
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Diagnostyka zakażeń grzybiczych - uwagi praktyka. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.