Podręcznik powstał na podstawie wykładu i ćwiczeń z mikroekonomii prowadzonych poprzez autorów dla studentów I roku kierunku Informatyka i Ekonometria na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i stanowi kontynuację wcześniejszych podręczników z mikroekonomii autorstwa prof.
Krzysztofa Malagi wydanych w Wydawnictwie C.H. Beck (2010, 2012). Autorzy aktualizują treści i zwiększają je o ujęcie dynamiczneDo znaczących celów realizowanych w opracowaniu należy zaliczyć:wyposażenie Czytelnika w wiedzę o fundamentalnych kategoriach mikroekonomicznych, a także zasadach wnioskowania przy wykorzystaniu podstawowych pojęć z zakresu algebry liniowej i analizy matematycznej,przygotowanie i zachęcenie Czytelnika do studiowania monografii i artykułów z zakresu teorii ekonomii, korzystających z aparatu pojęciowego bardziej nowoczesnych dziedzin matematyki niż algebra liniowa lub analiza matematyczna,zapoznanie Czytelnika z zasadami analizy dedukcyjnej, abdukcyjnej i indukcyjnej na podstawie przyjętego układu założeń,zwrócenie uwagi Czytelnika na warunkowy i ograniczony układem założeń charakter wniosków wyprowadzanych na podstawie określonych scenariuszy zachowania się pojedynczych konsumentów, producentów, zbiorowości konsumentów i producentów,przedstawienie fundamentalnego dorobku teoretycznego mikroekonomii w kategoriach składników teorii popytu, teorii produkcji, teorii równowagi cząstkowej i ogólnej,zarysowanie najszczególniejszych cech współczesnej mikroekonomii oraz wyróznionie prawdopodobnych kierunków jej dalszego rozwoju.(...) podręcznik mężczyzny Prof.
Malagi i Pani Dr Sobczak może być wyjątkowo cennym materiałem dydaktycznym o znaczeniu ogólnopolskim dla studentów starszych lat studiów ekonomicznych, którzy przeszli uprzednio kurs analizy matematycznej liczący przynajmniej 60 godzin wykładów i 60 godzin ćwiczeń (....) oraz studentów studiów doktoranckich z zakresu ekonomii i zarządzania.
Może on być jeszcze użyteczny jako pomoc dydaktyczna dla doktorantów z matematyki, fizyki, uczelni politechnicznych, którzy zdecydowali się na zdawanie tzw. Egzaminu doktorskiego z ekonomii.Prof. Dr hab.
Tomasz TokarskiInstytut Ekonomii i ZarządzaniaUniwersytetu Jagiellońskiego
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Mikroekonomia. Ujęcie statyczne i dynamiczne. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.