W książce omówiono m.in. Takie zagadnienia jak: medyczna i prawna definicja leków biologicznych, leki biopodobne w praktyce klinicznej, zamiennictwo leków w kontekście praw pacjenta, leki biologiczne w ustawodawstwie unijnym, a także w wybranych regulacjach i wytycznych innych państw.
moc prawna wytycznych Europejskiej Agencji Leków. Publikacja porządkuje dotychczasowy stan wiedzy na temat terapii biologicznych i leków biopodobnych. Obejmuje artykuły ekspertów z dziedziny prawa, medycyny, farmaceutyki i farmakologii stanowiące komentarz do decyzji Rzecznika Praw Pacjenta z 11.06.2018 r.
w sprawie wyboru leku do terapii. Autorzy odnoszą się jeszcze do stanowiska zespołu badawczego, przyjętego w ramach debaty naukowej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego z 5.06.2018 r. Adresaci: Publikacja jest asygnowana dla sędziów, adwokatów, radców prawnych zajmujących się sprawami z zakresu prawa ochrony zdrowia.
Może dodatkowo zainteresować menedżerów w spółkach farmaceutycznych, przedsiębiorców branży biotechnologicznej, a także pracowników naukowych specjalizujących się w prawie medycznym.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Leczenie biologiczne a prawa pacjenta. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.