Funkcjonowanie handlu światowego wymaga uczciwej konkurencji dla przedsiębiorców. Subsydiowanie eksportu jest narzędziem zdobywania rynków. Należy usuwać subsydia zgubne w handlu międzynarodowym.Ochrona producentów krajowych przez nałożenie na importowane towary środków ochronnych nie jest działaniem stricte protekcjonistycznym.
Jest ono ukierunkowane na czasowy przywóz towaru z potężnego kraju. Przedsiębiorcy działający na terenie Unii Europejskiej dysponują wydajnymi narzędziami ochronnymi. Cykl nakładania poprzez Komisję Europejską ceł antysubsydyjnych jest krystaliczny i skuteczny.
Przedsiębiorcy unijni narażeni na import towarów nadmiernie wspieranych przez rządy eksporterów powinni koniecznie poznać te mechanizmy. Wykrycie, a także udowodnienie bardzo szkodliwych subsydiów wymaga zgłębienia zakresu przedmiotowego innowacyjnania.
W książce znajdują się również propozycje reagowania na,,zielone subsydia", funkcjonowania instytucji Rzecznika Praw Stron i wymogów ochrony środowiska i norm pracy.W końcowej części zaproponowano usprawnienia cyklu nakładania ceł antysubsydyjnych.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Postępowanie antysubsydyjne w świetle prawa. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.