wytwarzany w ramach integracji europejskiej rynek wewnętrzny wymagał podjęcia działań w zakresie przestrzeni wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości. W tym obszarze szczególne znaczenia ma współpraca sądowa, która zezwala na pełne wykorzystanie wspólnego projektu bez szkody dla bezpieczeństwa obywateli.
Współpraca sądowa, jednocześnie w sprawach cywilnych, jak i karnych jest oparte na zasadzie wzajemnego zaufania państw członkowskich do swoich rozmiarów sprawiedliwości. Celem publikacji jest konceptualizacja wyróznionej zasady.
Punktem wyjścia jest określenie kontekstu, w którym ona funkcjonuje. W głównej mierze przeanalizować należy unijny porządek prawny, przed którym ponowoczesność stawia dużo wyzwań. Widoczne jest rozmycie wartości, tak w relacjach międzyludzkich, jak i w procesie tworzenia i egzekwowania prawa.
Należy wzmocnić unijne raison d'etre, co jest niezbędne także dla przezwyciężenia kryzysu wartości. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Zasada wzajemnego zaufania państw członkowskich ue do swoich wymiarów sprawiedliwości. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.