Recenzowana praca stanowi cenne źródło danych o finansowaniu organizacji społeczeństwa obywatelskiego w Polsce z 1 podatku od dochodów osobistych. Ważnym ustaleniem pracy jest zwrócenie uwagi iż mechanizm 1 w znacznie mniejszym stopniu niż to zakładano w rozwiązaniu ustawowym jest sposobem budowania społeczności.
atrakcyjnym ustaleniem badawczym Autorki które z pewnością będzie {pomocn|przydatn)e organizacjom obywatelskim próbującym pozyskiwać fundusze z ofiarności społecznej jest fakt iż najskuteczniejszym mechanizmem komunikacji z otoczeniem badanych organizacji okazały się działania z zakresu public relations a nie marketing społeczny.
Autorka w przejrzysty sposób przedstawiła też regulacje ustawowe nt. Form rządzenia partycypacyjnego na szczeblu lokalnym w Polsce. Szczególnie wartościowe są przykłady dot. Inicjatywy uchwałodawczej i zróżnicowania warunków włączania osób i organizacji społeczeństwa obywatelskiego przez organy władzy samorządowej do partycypacyjnego rządzenia.
Recenzowana praca stanowić będzie z pewnością lekturę bardzo użyteczną dla badaczy społeczeństwa obywatelskiego władz publicznych i praktyków uczestniczących w działalności zrzeszeń obywatelskich. Z recenzji prof.
Ewy LeśUNIVERSITAS 2015, ISBN: 978-83-242-2636-8, 145x205, 208 s., oprawa miękkaFakty i mity o jednym procencie podatku Grażyna Piechota...
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Fakty i mity o jednym procencie podatku. odpis podatkowy w procesie kreowania społeczeństwa obywatelskiego. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.