Od kilkunastu lat wzrasta w Polsce ogólne zainteresowanie arbitrażem i najszerzej rozumianym międzynarodowym obrotem gospodarczym. Skarb Państwa był i jest zaangażowany w liczne głośne obfity arbitrażowe przyczyniające się do wzrostu zainteresowania tą motywem.
W publikacji przedstawiono problematykę dowodów i progresywnania dowodowego w międzynarodowym arbitrażu (handlowym i inwestycyjnym). Współcześnie zarówno w arbitrażu handlowym, jak i inwestycyjnym bardzo stosowane są te same instrumenty proceduralne.
W książce omówiono m.in.: wybrane aspekty regulacji przeprowadzania dowodów, w tym zwykle zasadę autonomii woli stron międzynarodowego arbitrażu i jej przejawy funkcjonalne (rola pierwszej konferencji organizacyjnej); sposoby korzystania z poszczególnych środków dowodowych: dowód z dokumentu wraz z problematyką ujawnienia dokumentów na potrzeby interlokutora, dowód z zeznań świadka i opinii biegłego, dowód z oględzin.
W publikacji przedstawiono przepisy modnych regulaminów arbitrażowych odnoszące się do poruszanej problematyki, IBA Rules on the Taking of Evidence in International Arbitration, IBA Guidelines on Party Representation in International Arbitration i dużo innych instrumentów tzw.
soft law, takich jak ICCA Drafting Sourcebook for Logistical Matters in Procedural Orders, UNCITRAL Notes on Organizing Arbitral Proceedings, czy w końcu wytyczne opracowane pod egidą Chartered Institute of Arbitrators.
Adresaci: Opracowanie zainteresuje adwokatów, radców prawnych, pracowników administracji rządowej i ekonomistów i księgowych.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Dowody i postępowanie dowodowe w międzynarodowym arbitrażu handlowym oraz inwestycyjnym. Zagadnienia wybrane. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.