Budowa komentarza oparta została na systematyce Kodeksu innowacyjnania karnego. Przepisy , a także zmodyfikowane, które zaczęły obowiązywać od 1 lipca 2015 r., zostały wyszczególnione graficznie, a pod nimi umieszczono tezy komentarza. Każdy dział poprzedzony został bibliografią. Komentarz do owych przepisów oparty został także na wykładni autentycznej, jednakże w ograniczonym zakresie, albowiem w porównaniu do projektów zmian zawierających uzasadnienia ustawodawca uznał za zasadne zawrzeć odmienne lub zmodyfikowane rozwiązania bądź nie uwzględnił proponowanych zmian, co zwłaszcza dotyczyło ustawy z 20 lutego 2015 r. Nazywanej nowelą do noweli. Stąd zaszła potrzeba sięgnięcia po wykładnię językową, systemową i inne. W komentarzu wykorzystano jeszcze bogate orzecznictwo Sądu Najwyższego, sądów apelacyjnych, sądownictwa międzynarodowego i dorobek piśmiennictwa.
Komentarz jest opracowaniem zbiorowym, co nie oznacza, że wspólnym. Stąd każdy z autorów nie unikał wyrażania własnych zapatrywań, wskazując na dodatek na inne. Publikacja jest zatem, opracowaniem neutralnym. Adresowana jest typowo do praktyków, tj. Sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych i aplikantów i studentów zainteresowanych problematyką procesu karnego. Warto, aby sięgnęli po nią w dodatku policjanci i pracownicy innych służb, którzy w pracy zawodowej stykają się z przestępczością, a także prowadzą postępowania karne.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Kodeks postępowania karnego. praktyczny komentarz. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.