Bez lukru, bez cenzury, bez kompromisów. Na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. Jedni nazywają ich bohaterami, inni wypraszają ze sklepów. Oto szczere i niezwykle osobiste relacje pracowników służby zdrowia, zmuszonych się odnaleźć i wykonywać swoją pracę w przerażającej i pełnej sprzeczności rzeczywistości pandemicznej.
Taka odpowiedzialność nie ciążyła na nich nigdy dotąd. Agnieszka Sztyler-Turovsky, finalistka konkursu,,Grand Press" dla twórców reportaży, porozmawiała z lekarzami, pielęgniarkami i ratownikami medycznymi, którzy zdecydowali podzielić się doświadczeniami zza zamkniętych drzwi oddziałów i gabinetów.
Ich historie ściskają za gardło, szokują, skłaniają do refleksji. To poruszające świadectwo, które pozwala poczuć grozę nie tylko choroby, ale i pracy naznaczonej chaosem i poczuciem zagrożenia. Szczere komentarze dotyczące decyzji ministra zdrowia, ludzkie dramaty, ale też momenty wzruszeń i nieprzewidziany - czasem czarny - humor.
Z tą książką przekroczysz drzwi oddziału zakaźnego, gdzie dostęp posiadają jedynie lekarze i ciężko chorzy pacjenci. "Czuję, iż nadchodzi epidemiczno-psychiczne tsunami." dr n. Med. Grzegorz Opielak, psychiatra "Takiej epidemii nie było.
Ta jest pierwsza. Inna. To zdarza się pierwszy raz w historii świata." dr Paweł Kukiz-Szczuciński, psychiatra i pediatra "Boję się być pacjentem w Polsce." Janek "Yanek" Świtała, ratownik medyczny "Sorry, to nie tak, że wszyscy jesteśmy bohaterami.
Jest jak na wojnie, gdy jedni walczą i giną, inni dezerterują." dr n. Med. Tomasz Ozorowski, mikrobiolog "Czy o coś pytają przed śmiercią$62 Nie, nie mają żadnych pytań. Kto ma pytania, ten ma nadzieję." dr Jacek Smykał, lekarz-zakaźnik Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Oddział zakaźny. historie bez cenzury. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.