Opiniowana książka ma charakter monografii naukowej dotyczącej problematyki sprawozdawczości finansowej jednostek gospodarczych. [?] Autor skupił swoją uwagę na jakości tych sprawozdań w odniesieniu do jednostek znajdujących się w szczególnej sytuacji, a mianowicie postawionych w stan upadłości likwidacyjnej.
Głównym celem monografii jest ocena jakości sporządzanych obligatoryjnie sprawozdań [?] oraz wyszczególnionie sposobów udoskonalenia zawartości, prezentacji i analizy tych sprawozdań przy uwzględnieniu potrzeb informacyjnych interesariuszy zewnętrznych.
[?] Doskonalenie jakości sprawozdań finansowych sporządzanych w szczególnej sytuacji, jaką jest stan upadłości, jest ważne nie tylko z teoretycznego, ale także z praktycznego punktu widzenia. Dodatkowo jest ono aktualne w dzisiejszych czasach, gdyż mnóstwo jednostek gospodarczych jest zagrożonych postawieniem w taki stan.
To rodzi zapotrzebowanie na badania naukowe, które dotyczyłyby doskonalenia i dostosowania systemu sprawozdawczości finansowej do tak unikalnej sytuacji jednostek, jaką jest stan upadłości. W tym sensie książka [?] jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne dotyczące nie tylko teorii, lecz i praktyki w tym zakresie.prof.
dr hab. Edward NowakUniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Uwarunkowania i kierunki doskonalenia jakości. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.