Książka porusza takie tematy jak małżeństwo, miłość, związki czy seks. Krishnamurti twierdzi:,,seks jest wyjątkowo niełatwym i złożonym problemem tak długo, tak długo, jak nie rozumiemy funkcjonowania umysłu".
Autor zachęca czytelnika do rozwikłania podstawowych kwestii - jak żyć z drugim człowiekiem bez konfliktu$376 Dlaczego związki są tak trudnie$377 Jaką rolę w związkach odgrywa uważność$378 Czy naprawdę wiem, czym jest miłość$379 Czym jest nauka pochodząca od związku$380 Jaką rolę odgrywa myśl i pamięć w relacjach z innymi ludźmi$381 Autor pisze:,,Relacje są lustrem, w którym widzimy siebie takimi, jakimi jesteśmy.
Całe życie jest ruchem w relacji. Nie ma takiej istoty żyjącej na ziemi, która nie byłaby w związku z czymkolwiek. Nie ma ucieczki od relacji. Są one dla nas lustrem, w którym możemy siebie zobaczyć, przekonać się, czym jesteśmy, poznać swoje reakcje, uprzedzenia, lęki, depresję, niepokój, osamotnienie, smutek, ból i żal.
Możemy zobaczyć, czy kochamy, czy też to, co nazywamy miłością, nie istnieje. Będziemy zatem zgłębiać kwestię naszych relacji, ponieważ one są podstawą miłości. To jedyne, co nas łączy. Relacje są czymś absolutnie najważniejszym w życiu; jeśli ich nie rozumiemy, nie możemy stworzyć nowego społeczeństwa." Krishnamurti nigdy nie starał się zostać guru, najczęściej umniejszał swoją rolę jako przewodnika, czy nauczyciela.
Jego wykłady bardziej przypominały rozmowy przyjaciół. Podróżował z nimi po całym świecie, spotykając się z ludźmi żyjącymi w różnorodnych kulturach, wyznającymi zróżnicowane religie i filozofie. Trafiał do nich ze swoim przekazem, którego największą zaletą była bezpośredniość i autentyczność.
niewątpliwie trafi również do Ciebie i będzie inspiracją dla pełniejszego doświadczania świata z tolerancją i otwartością wobec jego bogatej różnorakości.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla W lustrze relacji. o miłości, seksualności i niewinności. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.