Współczesna Gruzja okiem (prawie) zasymilowanej Polki.
Martyna opisuje swoje przeżycia z niemal dziesięcioletniego procesu adaptacji w konserwatywnym społeczeństwie i bolesnego starcia między europejską a kaukaską wizją płci ładnej i jej roli. Tradycje mafijne czarnego miasta Kutaisi, porwania narzeczonych (kobiet) oraz życie rodzinne. Portret kraju w okresie walki o zachowanie tożsamości narodowej wobec zmieniającego się świata i turystycznego boomu (w tym Polaków). Historie mieszkańców Kaukazu – ich troski, nadzieje, przekonania, styl życia.
Na szczególną cechę supry zwrócił uwagę mój tata. Kiedy wróciliśmy z jego pierwszej w życiu gruzińskiej uczty, rzekł z powagą: „Martyna, czy ty to widziałaś? przez dziesięć bitych godzin ani razu nie pojawił się temat o negatywnym wydźwięku, nie było żadnego narzekania i żadnych plotek!”. To prawda. Nigdy w mojej występowaniu przy gruzińskim stole nie padły słowa wyrażające jakiekolwiek niezadowolenie. Supra ma podwyższać na duchu i kierować umysły uczestników ku wyższym wartościom.
Martyna Kaczmarzyk-Mamasakhlisi
Autorka licznych artykułów podróżniczych i bloga Martyna z Gruzji, gdzie przybliża swoją codzienność w Sakartwelo. W 2013 roku udała się w swoją pierwszą podróż po Gruzji, która odmieniła jej życie. Po odebraniu dyplomu magistra prawa wsiadła w najbliższy samolot do Tbilisi. Jako przewodnik turystyczny przejechała kraj wzdłuż i wszerz. W 2017 roku otworzyła własną wypożyczalnię samochodów terenowych (bo „prawdziwa Gruzja inicjuje się tam, gdzie kończy się asfalt”). Egzamin na prawo jazdy zdała za trzecim podejściem.
ISBN: 9788381037181
Kod paskowy: 9788381037181
Autorzy: Kaczmarzyk Martyna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2021
Kod wydawcy: 25942
liczba stron: 384
Oprawa: Zintegrowana
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.4x20.5cm
Waga: 0.575
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Gruzja. jak się żyje polce w kraju wina, gościnności i drogowych absurdów. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.