5 PŁYT z kolekcji Bogusława Kaczyńskiego

Dostępność: 2 szt.
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Producent: -
Kod produktu: 0AD1-695D3

Opis

Bogusław Kaczyński, jego złota kolekcja płyt:

-JAN I WŁADYSŁAW LADIS - KIEPURA. DWAJ BRACIA

-CHOPIN W CHICAGO

-JAN KIEPURA - CZAROWNA MELODIA NOCY

-IGNACY JAN PADEREWSKI - KRÓL PIANISTÓW

-PAWEŁ LEWIECKI - WIELKI ZAPOMNIANY PIANISTA

Tytuł: CHOPIN W CHICAGO

„Żywy” koncert ku czci Chopina w wielotysięcznej Sali Copernicus Center w Chicago z udziałem Bogusława Kaczyńskiego (słowo), Haliny Czerny-Stefańskiej (fortepian) , Juliusza Ursyna – Niemcewicza (tenor) i Wojciecha Stysza (fortepian). Barwna opowieść o Chopinie ilustrowana muzyką. Rodzaj audiobooku. Do słuchania także w samochodzie. Znakomita pozycja edukacyjna dla młodzieży i melomanów.

Tytuł: IGNACY JAN PADEREWSKI - KRÓL PIANISTÓW

Najsławniejszy na świecie pianista. Gorący patriota, polityk i czarodziej estrady. Gra utwory Chopina, Liszta, Schuberta oraz wygłasza ORĘDZIE DO NARODU. Tę płytę powinien znać każdy Polak!

Tytuł: JAN I WŁADYSŁAW LADIS - KIEPURA. DWAJ BRACIA

Bracia Kiepurowie w wielkim i lubianym repertuarze. Śpiewają Verdiego, Masseneta, Moniuszkę, Pucciniego i Stolza. Atrakcja kolekcjonerska.

Tytuł: JAN KIEPURA - CZAROWNA MELODIA NOCY

Platynowa płyta Niedostępne dotąd przeboje „Chłopaka z Sosnowca”: Kujawiak Wieniawskiego, pieśń Na ust koralu, słynny filmowy przebój Sweet melody of the night i inne.

Atrakcją płyty jest zapis przemówienia wygłoszonego przez Bogusława Kaczyńskiego podczas odsłonięcia pomnika Jana Kiepury w Sosnowcu (15.V.2002r.).

Wszystkie nagrania poddane zostały rekonstrukcji cyfrowej.

Tytuł: PAWEŁ LEWIECKI - WIELKI ZAPOMNIANY PIANISTA

Był wybitną osobowością artystyczną, wychowankiem Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Jego grę cechowała ogromna muzykalność, wirtuozeria i jakaś artystyczna wyniosłość. Pozostały po nim nieliczne nagrania dzieł Chopina, Liszta, Skriabina, Rachmaninowa. Tej płyty się słucha!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl