Publikacja omawia szeroko diagnostyczne i terapeutyczne znaczenie psychodramy oraz zasady funkcjonowania drobnej grupy opartej na psychodramie. Uzupełnia ona inne warianty leczenia, w tym analityczną psychoterapię indywidualną (psychodrama z jednym pacjentem) i grupową.
wykorzystanie tej formy pracy wobec różnego rodzaju grup terapeutycznych dowiodło, że improwizowana spontaniczna gra podczas psychodramy ma niezwykłą siłę oddziaływania i służy realizacji celów psychoterapeutycznych.
W oparciu o potężny kliniczny materiał autorzy przybliżają psychoterapeutom i osobom szkolącym się w psychoterapii cykl grupowy w trakcie psychodramy, występujące w nim trudności, przejawy oporu i destrukcyjnych obron.
Druga część książki skupia się na niewerbalnych technikach psychoterapii, ich aspekcie diagnostycznym i terapeutycznym, omawia organizację sesji terapeutycznej opartej na technikach niewerbalnych, trudności w pracy z grupą, które można rozwiązywać przy pomocy technik niewerbalnych, jak trudność we współpracy i komunikacji w grupie, ekspresję uczuć agresywnych i rywalizacyjnych i in.
Wartościowa pozycja dla szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych pracą z grupami w dziedzinach pedagogiki specjalnej, profilaktyki społecznej i szeroko rozumianą teorią i praktyką psychoterapii. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Psychodrama i techniki niewerbalne. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.