Prawda żużlem pisana.,,Żużel to nie liczby. Żużel to twarze. Czasem umorusane, a czasem upie***lone". Odkąd w 1966 roku po raz pierwszy usiadł na motorze, zakochał się w żużlu bez pamięci. Najpierw jako zawodnik, a później utytułowany trener poświęcił mu całe życie.
Dziś trudno wyobrazić sobie czarny sport bez tak charyzmatycznej i barwnej postaci, jaką jest Marek Cieślak. Dlaczego podczas DPŚ 2013 nie skorzystał z Tomasza Golloba$852 Kiedy stracił szacunek do Jerzego Szczakiela$853 Czy Greg Hancock celowo nie doleciał na finał DMP do Tarnowa$854 Który prezes chciał sam ustalać skład zespołu$855 Co naprawdę wydarzyło się w Ostrowie$856 W tej książce trener reprezentacji Polski pozwala zajrzeć czytelnikom za kulisy dużego speedwaya i wyjaśnia,,,kto jest kim" w żużlowym środowisku.
Szczerze i bez lukrowania pisze o zawodnikach, prezesach i działaczach, ale też o wypadkach, przygotowywaniu toru i mediach. Jeśli żużel masz w sercu, a metanol w żyłach, tej autobiografii nie możesz przegapić!
*** Marek Cieślak to wybitny fachowiec, najlepszy trener, z jakim miałem okazję współpracować. W tej książce zawarł sporo fajnych historii. Niektóre z nich są śmieszne, inne kwaśne, lecz każda z nich jest szczera i atrakcyjna.
Polecam przeczytać!Jarosław Hampel Jestem ogromnym szczęściarzem, że w swej karierze spotkałem marka Cieślaka. Jego opowieści o papudze, psach i kolarstwie nigdy nam się nie znudzą. Pół wieku na czarno to nadzwyczajna książka nie tylko dla zwolenników żużla, ale też dla każdego, kto lubi dobry humor.
nieprzeciętny człowiek, znakomity trener, nieprzeciętny sportowiec!Maciej Janowski Marek Cieślak udowadnia,wysmakowaność można zbudować na bazie żołnierskich słów. Znakomita lektura, niepozbawiona specyficznego żużlowego humoru, pełnego umiłowania dla abstrakcji.
Zaglądanie za kotarę kombinezonów, wnikliwe spojrzenie w głąb duszy żużlowca. Sporty ekstremalne to fascynująca przygoda i ciekawy pomysł na życie. Ta książka to obowiązkowa pozycja dla romantyków, którzy dzięki niej dostrzegą niezwykły pomost między czasami PRL-u a kapitalistycznym rozmiarem speedwaya.
Jeśli nie uwielbiasz owijania w bawełnę, będziesz ukontentowany. Tomasz Lorek, Polsat Sport Trener polskiej reprezentacji konwencjonalnie jedzie po bandzie. Sypie mistrzowskimi anegdotami, brawurowo ukazuje kolegów z branży, punktuje ciekawym spojrzeniem.
Żużlowy multimedalista opowiada o czarnym sporcie kolorowo i bez hamulców, kontrowersyjnie i z dystansem. Zresztą oceńcie sami.Gabriel Waliszko, NC+ BIOGRAM Marek Cieślak - ur. 28 czerwca 1950 roku w Milanówku.
Polski żużlowiec i trener. Jako zawodnik reprezentował barwy Włókniarza Częstochowa (1968-1986), a także White City Rebels (1977-1978). Jego największe osiągnięcia to złoto DMP 1974, złoto Elite League 1977, srebro IMP, zdobycie Złotego Kasku, cztery medale DMŚ oraz trzykrotny udział w finałach IMŚ (dwa razy na Wembley).
W 1993 roku rozpoczął karierę trenerską. Szkolił m.in. Włókniarza Częstochowa, Atlas Wrocław, Unię Tarnów i Falubaz Zielona Góra, z którym to klubem związany jest aktualnie. Czterokrotnie doprowadził swoje drużyny do mistrzostwa Polski, łącznie zdobywając z nimi 12 medali.
Od 2007 roku z sukcesami pełni funkcję szkoleniowca reprezentacji Polski. W tym czasie biało-czerwoni pięciokrotnie sięgali po Drużynowy Puchar Świata. Tyle samo tytułów wywalczyła pod jego wodzą kadra juniorska.
Wojciech Koerber - ur. 14 maja 1978 roku we Wrocławiu. Od 2002 roku szef działu sportu w,,Gazecie Wrocławskiej". Zdobywca głównej nagrody w Konkursie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Klubu Dziennikarzy Sportowych,,Złote Pióro 2009-2010´´.
Dziennikarz Sportowy Roku na Dolnym Śląsku (laureat nagrody im. Red. Macieja Bilewicza za rok 2007). Odznaczony m.in. Brązowym medalem za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego. Autor książek Olimpijczycy sprzed lat (2012) oraz Dolnośląscy Olimpijczycy (2014).
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Marek cieślak. pół wieku na czarno. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.