Wielu wierzących w Boga mniema, że żeby wygrać polemikę z ateistą trzeba wykazać mu istnienie Boga. Mniemanie to jest błędne i niepotrzebne. Usuwając Boga ze swojego światopoglądu ateista startuje bowiem od chaosu i kończy na chaosie czyli początkuje od niczego i kończy na niczym. Nie jest w stanie nadać jakiejkolwiek racjonalnej i sensownej struktury swym wywodom skoro nie ma punktów orientacyjnych i żadnych prawd absolutnych w zakresie swych przekonań. Ateista nie rozumie zatem nawet słów jakich używa i słów jakich używa wierzący w Boga. Rozpoczynanie z ateistą rozmowy o dowodach na istnienie Boga nie ma żadnego sensu póki nie uświadomi sobie on, że tkwi w nihilistycznej próżni ze swym światopoglądem.
Niniejsza książka kładzie na te zagadnienia szczególny nacisk i prezentuje jak prowadzić polemikę z ateistą w taki sposób żeby uświadomić mu, że pozbawiając się wiary w Boga nie jest on w stanie zaoferować teiście i sobie w pełni nic sensownego w ramach alternatywy światopoglądowej. Podręcznik jaki trzymasz w ręku podpowie ci jak efektywnie odwrócić sytuację na swoją korzyść, gdy miałeś stać się ośmieszonym z powodu swojej wiary w Boga.
Autor jest absolwentem UKSW, magistrem religiologii i licencjatem kanonicznym (2002). Angażuje się w dialog międzyreligijny, jak również w dialog i polemiki z sektami oraz niewierzącymi. Od 1997 r. Publikował artykuły na łamach czasopism katolickich, pomiędzy innymi w „Effatha - Otwórz się!", w słowackim „Rozmer" czy „Sektach i Faktach", w których poruszał te zagadnienia. Autor książek Przeciw ateistom, Błędy ateistów, 100 pytań do ateistów, Kościół bez cenzury i Jak polemizować z wojującym ateistą? Głównym obszarem jego zainteresowań jest szeroko pojęta apologetyka chrześcijańska, w której wciąż planuje się rozwijać.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Ateizm obalony. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.