Ekumeniczna postylla ma charakter na wskroś nowatorski nie tylko w kwestii technicznej (wykorzystano tu postępowe środki umożliwiające czytanie i zarazem sięganie poprzez kod QR do nagrań video). W polskiej postyllografii bowiem to pierwsza realizacja o rozmiarze tak głęboko ekumenicznym, wyrażającym się w doborze kaznodziejów wywodzących się z przeróżnych Kościołów, a uwydatnionym zawartymi w publikacji słowami wspólnego błogosławieństwa biskupów trzech tradycji konfesyjnych.Bp prof.
dr hab. Marcin Hintz (Kościół Ewangelicko-Augsburski)Postylla ma to do siebie, że na każdą niedzielę i święto roku kościelnego można znaleźć w niej kazanie do potężnego czytania pochodzącego z Biblii.
Tak także jest w Ekumenicznej postylli, w której ponad osiemdziesięciu autorów dzieli się swoim rozważaniem danego Słowa, co sprawia, że jest ono zwiastowane w różnorodny sposób. Poszczególne kazania, dzięki zamieszczonym przy nich kodom QR, da się odsłuchać, a kaznodzieję można zobaczyć na ekranie telefonu, tabletu bądź komputera.
[...] Sięgając do tej interaktywnej postylli, otwierajmy się na głos Boga. Z modlitwą i prośbą o Ducha Świętego słuchajmy świętych słów Biblii, które w postylli się objaśnia i interpretuje. Niech czytanie, słuchanie i oglądanie przyniosą owoc pokaźny!
Oby dzięki czemu wzrastała nasza wiara. Soli Deo Gloria!Bp Paweł Hause (Kościół Ewangelicko-Augsburski)
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Ekumeniczna Postylla na pierwszy rok kościelny po obchodach 500-lecia Reformacji. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.