Bezpieczeństwo stanowi rozległy obszar poznania naukowego. Jest przedmiotem zainteresowania różnorodnych dziedzin i dyscyplin naukowych. Od 2011 roku nauki o bezpieczeństwie są w Polsce odrębną dyscypliną naukową, wchodzącą w skład obszaru nauk społecznych.
Wyniki badań, przedstawione w niniejszej monografii, służą tworzeniu teoretycznych podstaw oraz rozwojowi tej dyscypliny. Celem autorów jest, żeby były one źródłem wiedzy, zostały wykorzystane w praktyce, a także stanowiły inspirację do dalszych badań naukowych.
jednocześnie, oddawana w Państwa ręce publikacja, stanowi pierwszą część serii naukowej dedykowanej szeroko rozumianej problematyce bezpieczeństwa, mającej docelowo stanowić platformę podmiany idei, poglądów i rezultatów badań naukowych i użytecznych doświadczeń przedstawicieli przeróżnych ośrodków krajowych i zagranicznych, zarówno tych, którzy specjalizują się w przedmiocie nauk o bezpieczeństwie (teorii i praktyce), jak w dodatku przedstawicieli dyscyplin pokrewnych, zajmujących się różnorodnymi aspektami związanymi z bezpieczeństwem narodowym i międzynarodowym.
Niniejsza publikacja stanowi otwarcie serii naukowej pod tytułem,,Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe. Uwarunkowania-Konteksty-Perspektywy" pod redakcją Piotra Swobody, która ma stanowić platformę wymiany myśli, idei i doświadczeń teoretyków i praktyków zajmujących się problematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa międzynarodowego i narodowego.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Uwarunkowania bezpieczeństwa międzynarodowego i narodowego na początku XXI wieku. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.