Od ponad dziewięćdziesięciu lat ludzi na całym świecie intryguje treść przepowiedni fatimskich. To, że ich zawartość nie została w pełni ujawniona, to pewne. Na trop zagadkowego manuskryptu fatimskiego, będącego prawdopodobnie dokumentem IV, a nawet V tajemnicy fatimskiej wpada ekscentryczny detektyw polskiego pochodzenia, Michael.
poprzez treść powieści przewija się wiara, nadzieja, miłość i zdrada, morderstwa, nienawiść. Wszystko okraszone jest odwiecznym dużem pomiędzy Bogiem a szatanem. Michael, bohater książki, to zmanierowany, wszechstronnie wykształcony były agent CIA, który urodził się w Chicago.
Bohater jest przystojnym mężczyzną uznanym poprzez kobiety. Jego nieco angielskie, sarkastyczne poczucie humoru i słabość do korzystnych trunków i atrakcyjnych kobiet nieraz przysparzają mu kłopotów. Pracę w zawodzie prywatnego detektywa podjął, kiedy wyrzucono go z CIA za romans z żoną szefa.
Nie posiada własnego biura. Ma agentkę, która załatwia mu sprawy lub zlecenia. Nosi przy sobie broń – pistolet, postępowego glocka. Świat, w którym obraca się Michael jest mroczny, niebezpieczny, pełen przestępców, panuje w nim upadek moralny, a przestępstwo wśród elit, jego zleceniodawców, jest normą.
często styka się z elitami władzy, ludźmi biznesu, kobietami z wyższych sfer, porzuconych, pragnących zemsty, zadośćuczynienia za swoje nieudane życie czy związki. Nie jest również postacią jednoznaczną.
W świecie ciągłego prania brudów, granica moralności, prawdy i dobra jest nad wyraz złudna. Z przekonania jest agnostykiem. Co jest o tyle ważne, że w powieści "Zaginiony manuskrypt" nasz bohater w poszukiwaniu zaginionego dokumentu musi zanurzyć się w świat, w który niekoniecznie wierzy.
Świat chrześcijaństwa, hierarchów kościelnych, wiary, lecz i korupcji, zdrady, miłości i zbrodni. Co z tego wyniknie? Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Zaginiony manuskrypt. IV tajemnica fatimska. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.