Breslau, rok 1920. W mieście pojawia się sekta mesjaszy, którzy na ulicach wpadają w taneczny trans. Przewodzi im cyniczny dwulicowy guru Theodor Jauch tańczący Jan Chrzciciel, który umiejętnie podsyca tlący się w mieście antysemityzm.
Wkrótce on sam stanie się narzędziem w rękach spiskowców, którzy nie cofną się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Wachmistrz Eberhard powraca w nowej książce marka Krajewskiego Mock. Golem Eberhard Mock zmaga się z najstraszniejszym ze swych demonów demonem alkoholizmu.
Każdego dnia walczy z samym sobą i próbuje rozwikłać mroczną tajemnicę zaginięcia niedużej Rosemarie. Wie, że jeśli wynajdzie dziewczynkę, raz na zawsze wyrwie się ze szponów nałogu. Aby tego dokonać, podejmuje się wykonania niebezpiecznego zlecenia.
Jeszcze nie wie, że każdy jego ruch śledzi tajne sprzysiężenie. Krok za krokiem Mock zbliża się do rozwiązania zagadki i poznaje coraz bardziej przerażające strony natury ludzkiej. Wkrótce odkryje, kto jest jego przyjacielem, a kto wrogiem.
Wkrótce zmieni się w budzącą litość i przerażenie kreaturę. Wkrótce spotka zło, o którego istnieniu nawet nie śnił. W książce Mock. Golem odnajdziecie na ogół człowieka walczącego ze swymi problemami i przeszłością.
Marek Krajewski (ur. 1966) Z wykształcenia filolog klasyczny. Autor cyklu kryminalnego z Eberhardem Mockiem, na który składają się powieści Śmierć w Breslau (1999), Koniec świata w Breslau (2003), Widma w mieście Breslau (2005), Festung Breslau (2006) i Dżuma w Breslau (2007); ta ostatnia ukazała się także w postaci audiobooka w interpretacji autora.
Jest laureatem Paszportu Polityki za rok 2005, Nagrody Księgarzy Witryna za najkorzystniejszą książkę roku 2005 oraz Nagrody znacznego Kalibru za najkorzystniejszą powieść kryminalną roku 2003. Jego książki są tłumaczone na 12 języków, w tym angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski i hebrajski.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Mock. golem. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.