Prezentowana publikacja jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym przystępnie napisanym i aktualnym kompendium wiedzy na temat ustanawiania, statusu i odpowiedzialności tłumaczy przysięgłych w Polsce.
Opisano w niej - system kształcenia kandydatów na tłumaczy przysięgłych,
- metody doskonalenia adeptów zawodu,
- procedury egzaminowania i ustanawiania,
- metodykę wykonywania tłumaczenia poświadczonego, a także przysięgłego tłumaczenia słowa żywego w różnych instytucjach,
- a także odpowiedzialność zawodową wiążącą się z wykonywaniem tej profesji.
Kandydaci na tłumaczy przysięgłych znajdą w książce niemało cennych wskazówek, jak przygotowywać się do egzaminu państwowego na tłumacza, zaś praktykujący tłumacze przysięgli będą mogli znacząco poszerzyć swoją wiedzę o realizowanym zawodzie i wiążących się z nim obowiązkach.
Na szczególne polecenie zasługuje omówienie funkcjonalnych zasad realizowania zawodu tłumacza przysięgłego, poparte wzorcowymi tłumaczeniami mającymi charakter tłumaczenia poświadczonego, które opatrzono obfitymi komentarzami.
Opracowanie
asygnowane jest dla kandydatów na tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych oraz dla praktykujących tłumaczy przysięgłych. Może też okazać się {pomocn|przydatn)e wykładowcom translatoryki nauczającym tłumaczenia poświadczonego.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Tłumaczenie poświadczone. Status, kształcenie, warsztat i odpowiedzialność tłumacza przysięgłego, 218957. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.