Początki techniki komputerowej obfitowały w zaskakujące szczegóły. Zagłębianie się w historię odkryć i wynalazków, dzięki którym aktualnie możemy się radować wyrafinowaną technologią, jest znakomitą rozrywką, jednak cofnięcie się do korzeni świata komputerów niesie ze sobą niemało dodatkowych korzyści.
Najważniejszą z nich jest łatwiejsze zrozumienie zasad działania komputerów i innych sprzętów związanych z procesorami. W końcu dziś nawet zwykły użytkownik powinien wiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy pamięcią operacyjną a masową, znać koncepcję plików i folderów czy posiadać nawet podstawową wiedzę z zakresu grafiki komputerowej.
Ta książka jest fascynującą i nieco sentymentalną opowieścią o tajemnym życiu toczącym się we wnętrzu komputerów i innych inteligentnych sprzętów. Mówi również o historii poszczególnych wynalazków. Dzięki niej zrozumiesz, co w ciągu ostatnich dwustu lat doprowadziło ludzi, chcących po prostu efektywniej się porozumiewać, do wynalezienia najróżniejszych sprzętów.
Przeczytasz jeszcze o rzeczywistych mechanizmach działania komputerów osobistych, multimediów cyfrowych i internetu. Nie musisz mieć progresywnej wiedzy technicznej, żeby zrozumieć, czym jest tranzystor, jak działają systemy operacyjne i czym się różnią bity od bajtów.
Książka jest napisana w dostępny sposób, a jej lektura sprawi Ci ogromną przyjemność! Dowiedz się, czym w istocie są: rozmaite typy kodów systemy dziesiętny, binarny i szesnastkowy bramki logiczne, sumowanie i przerzutniki pamięć, mikroprocesor, magistrala system operacyjny i języki programowania Ukryty kod maszyny.
Wróć do źródeł! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Kod. ukryty język komputerów. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.