Książka pokazuje nieznane dotąd problemy administracyjne, zjawiska społeczne, a także architektoniczno-inżynieryjne wpływające na funkcjonowanie kolei w okresie jej najintensywniejszego rozwoju, przypadającego na na epokę XIX wieku.
Istotą pracy jest zbadanie przemian, jakie niosło za sobą pojawienie się kolei, przez pryzmat osób, które przyczyniły się do jej powstania, dynamicznego rozwoju i sprawnego funkcjonowania. Tytułowe mechanizmy, czy inaczej reguły panujące podczas budowy i ewolucji kolei, przedstawiono poprzez zestawienie dwóch najróżniejszych pod wieloma względami prowincji – poznańskiej i śląskiej.
pozwala na to wydobycie złożoności problemu zarządzania wciąż rozrastającym się organizmem kolejowym w dwóch najróżniejszych narodowo prowincjach, ukazanie ewolucji i postępu myśli architektonicznej i inżynieryjnej oraz postaw społecznych wobec kolei.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Kolej w prowincjach poznańskiej i śląskiej. mechanizmy powstawania i funkcjonowania do 1914 roku. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.