Astronawigacja przywołuje najróżniejszego typu skojarzenia: z podróżami fenickich, a później także arabskich kupców, z wyprawami epoki znacznych odkryć geograficznych lub widokiem dawnych żaglowców o burtach najeżonych rzędami ciężkich dział gotowych do strzału.
Dla współczesnych żeglarzy to czasem synonim muzealnego reliktu, przeżytek zastąpiony poprzez wszechobecny system GPS. Mimo z pozoru anachronicznego charakteru, sztuka astronawigacji ciągle jest nauczana na większości akademii morskich.
Fascynuje też niektórych skiperów i kapitanów żaglowców - jej znajomość uniezależnia od współczesnej technologii. Może się wydawać, iż zasady astronawigacji są zawiłe i wymagają opanowania wielu niełatwych wzorów i schematów obliczeń.
Ta książka służy zrozumieniu, na czym polega astronawigacja i jak ją stosować w praktyce. Autor chce, aby czytelnicy zrozumieli prawidła i ich logikę, a nie uczyli się na pamięć niezrozumiałych regułek.
dzięki temu niniejszy podręcznik jest zrozumiały, a zawarte w nim wskazówki proste do wykorzystania - starożytna sztuka astronawigacji okazuje się logiczna i przejrzysta. Nasz podręcznik może zainteresować jednocześnie żeglarzy jak i zawodowych marynarzy.
gromadzi wszystkie podstawowe zagadnienia wiedzy astronawigacyjnej {pomocn|przydatn)e gdyby... GPS jednak zawiódł. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Astronawigacja. teoria i praktyka. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.