Kompendium progresywnych metod terapii uzależnień, których wydajność potwierdzono w rygorystycznych badaniach naukowych. Publikacja adresowana do osób prowadzących leczenie osób uzależnionych, a także przygotowujących się do zdobycia trafnych atestów (specjalistów psychoterapii uzależnień i instruktorów terapii uzależnień, psychologów klinicznych, psychiatrów, lekarzy rodzinnych i klinicystów, których pacjentami mogą być osoby z uzależnieniami), naukowców badających mechanizmy i sprawność terapii uzależnień i samych chorych i ich bliskich.
Ważną grupą odbiorców tej książki są w dodatku twórcy polityki zdrowotnej i pracownicy instytucji finansujących leczenie osób uzależnionych. Zawarte w niej dane ułatwiają bowiem podejmowanie decyzji w tej dziedzinie na podstawie wiedzy empirycznej.
idealnie skonstruowana, zawierająca szeroki spis literatury, jest dziełem zespołu wybitnych naukowców i klinicystów. Pokaźnym jej uzupełnieniem są dodatki dotyczące terapii uzależnień od alkoholu i narkotyków w Polsce.
Lecznictwo uzależnień weszło w okres wnikliwej kontroli i dynamicznych zmian. W szybkim tempie maleje akceptacja dla niesprawdzonych praktyk, odwołujących się do osobistego doświadczenia i intuicji terapeuty zamiast do informacji naukowych potwierdzających sprawność określonej terapii.
Książka ta powstała, żeby dostarczyć jednocześnie studentom, jak i praktykującym terapeutom podstawowej wiedzy na temat współczesnych, najlepiej naukowo udokumentowanych metod diagnozy i terapii uzależnień. Celem bezpośrednim jest edukacja studentów i terapeutów, natomiast celem ostatecznym jest podniesienie jakości opieki świadczonej osobom uzależnionym i poprawa jakości ich życia.
Peter M.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Terapia uzależnień. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.