Odkąd rzeczywistość brutalnie zweryfikowała marzenie o końcu historii i przypomniała, iż refleksja nad przeszłością nie jest wyłącznym polem akademickich historyków, pojęcie polityki historycznej nabrało ogromnego znaczenia.
Czym jest polityka historyczna i dlaczego jest ona potrzebna$319 Czym może grozić jej zaniedbanie$320 O książce napisali: Czy Polsce konieczna jest polityka historyczna$321 Co z nią było nie tak przez ostatnie trzydzieści lat$322 Dlaczego tak ważna jest dla naszych sąsiadów$323 Czy innowacyjne państwo potrzebuje specjalnych instytucji, aby taką politykę uprawiać$324 Co powinno pamiętać z przeszłości narodu, a co zapomnieć$325 Odpowiedzi na te pytania znajdują się w książce,,Pamięć Polski, pamięć sąsiadów.
Pamięć Europy". Jan Ołdakowski Paweł Ukielski nie jest teoretykiem, lecz praktykiem polskiej i europejskiej pamięci. Tym ważniejsze są jego opinie, zgromadzone w tej książce. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego tak spore emocje wzbudza Dom Historii Europejskiej albo dlaczego Władimir Putin osobiście angażuje się w walkę o kształt pamięci o II wojnie światowej - sięgnij po ten tom.
Łukasz Kamiński Paweł Ukielski (ur. 1976) - politolog, historyk. Zastępca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego (2004-2014 i od 2016). Adiunkt w Instytucie Studiów Politycznych PAN. W latach 2014-2016 wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej, zaś 2011-2017 członek Rady Wykonawczej Platformy Europejskiej Pamięci i Sumienia.
Od 2019 przewodniczący jej Komisji Rewizyjnej. Autor monografii: Aksamitny rozwód. Rola elit politycznych w procesie podziału Czechosłowacji, współautor książek: 1989 - Jesień Narodów, Inicjatywa Trójmorza z perspektywy jej uczestników.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Pamięć polski, pamięć sąsiadów. pamięć europy. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.