Telepraca zasługuje na szczególną uwagę ze względu jednocześnie na podkreślające ją właściwości, podstawy prawne świadczenia oraz rolę odgrywaną współcześnie na rynku pracy, jak i perspektywy dalszego jej funkcjonowania w kontekście promowania idei rozciągliwości, wprowadzania technice nowej generacji, wzrostu znaczenia wiedzy, tworzenia społeczeństwa informacyjnego. Stanowi ona instrument polityki zatrudnienia umożliwiający pracodawcy wydajne gospodarowanie personelem, a zarazem jest jednym z narzędzi zwalczania bezrobocia.
"Rozprawa jest nowatorską na gruncie polskim publikacją, która w kompleksowy sposób przestawia społeczne i prawne aspekty telepracy. Wnosi ona sporo nowych komponentów i inspirujących myśli do naszej wiedzy o tej formie zatrudnienia. Autorka z powodzeniem pogodziła w rozprawie oczekiwania funkcjonalności i naukowości, co przesądza, że jest ona przydatna także dla pracodawców i pracobiorców, a także instytucji rządowych i rynku pracy. W rozważaniach nie ograniczono się jedynie do enumeracji problemów, lecz podjęto także próbę sformułowania rekomendacji dla praktyki."
prof. Zw. Dr hab. Zenon Wiśniewski (UMK)
Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego.
ISBN: 9788375456325
Kod paskowy: 9788375456325
Autorzy: Spytek-Bandurska Grażyna
Kod wydawcy: 29692
ilość stron: 608
Format: 15.9x23.5
Głębokość (mm): 28
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Telepraca jako nietypowa forma zatrudnienia w Polsce,970KS (4787579). Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.