Prywatyzując Polskę Elizabeth Dunn to książka o tym, jak zmienia się współczesny kapitalizm.
Autorka zatrudniła w się w fabryce Alima-Gerber, gdzie z bliska obserwowała pracowników sprywatyzowanego przedsiębiorstwa w Rzeszowie. W książce opisuje to, jak zmieniały się ich koncepcje własnej tożsamości, wizje swojego miejsca w zmieniającej się rzeczywistości ekonomicznej i społecznej. Dunn prezentuje konsekwencje swoistej „inżynierii dusz" zaaplikowanej mieszkańcom krajów postkomunistycznych po to, aby ich system wartości współgrał z wprowadzanym tam neoliberalnym modelem gospodarki.
W 2005 roku publikacja została wskazana nagrodą Orbis za najkorzystniejszą książkę o Polsce oraz nagrodą Ed A. Hewetta za najlepszą książkę o ekonomii politycznej postsocjalizmu.
„Elizabeth Dunn napisała rewolucyjną książkę. To najbardziej wnikliwe studium zmian w zawodowym życiu Polaków po upadku komunizmu. Książka zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na erudycję, z jaką została napisana. Jest to prawdopodobnie pierwsza pozycja, która pozwala nam poczuć, czym była transformacja postkomunistyczna w miejscu pracy."
David Ost, fragment wstępu
Tytuł Prywatyzując Polskę o bobofrutach wielkim biznesie i restrukturyzacji pracy Autor Elisabeth Dunn Wydawnictwo Wydawnictwo Krytyki Politycznej EAN 9788365369604 ISBN 9788365369604 Kategoria Historia\Historia Polski ilość stron 288 Format 15x21.2x2.2 cm Rok wydania 2017 Oprawa Twarda Wydanie 1 Waga 0.37 kg
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Prywatyzując polskę o bobofrutach wielkim biznesie i restrukturyzacji pracy. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.