Czy jesteśmy świadkami końca starej i początku nowej ery? Zakazane ewangelie – jaką zawierały wiedzę, że na setki lat je ukryto? Kto i dlaczego to zrobił, kogo lub czego się obawiał? Czy zagadkowe źródło Q stanowi zagrożenie dla Kościoła i dogmatów, które znamy? Dlaczego w chrześcijaństwie nie ma kapłanek, kiedy i jak doszło do tego, że w Kościele odsunięto je od sprawowania ważnych funkcji? Czy opowieść o Marii Magdalenie, jej aktualność i rosnąca popularność pokazują, że w religii chrześcijańskiej brakuje energii pań?
Kim naprawdę była? Ukochaną Jezusa, apostołką apostołów, nierządnicą wynajdującą drogę do Jasności? A może kapłanką Izydy albo Strażniczką Bramy Światła? Jaka była jej prawdziwa misja i dlaczego w naszych czasach jej głos znów brzmi tak wyraźnie?
Od momentu, gdy jako pierwsza zobaczyła Jezusa po zmartwychwstaniu i ogłosiła to światu, na temat jej dalszych losów Biblia milczy. Jednak ślady jej występowaniu i podróży do Rzymu, Efezu, Egiptu czy Francji można znaleźć m.in. W niekanonicznych ewangeliach i apokryfach. Aby je poznać, autorka odbyła długą drogę. Wiedzy i natchnienia szukała np. W bogatych archiwach Watykanu, docierając do najstarszych manuskryptów i zapomnianych ksiąg.
To opowieść o wędrówce i poszukiwaniu siebie, duchowości, miłości i walce dobra ze złem. Jest jak lustro – każdy może zobaczyć w niej swoje odbicie, swoją Marię Magdalenę i… dowiedzieć się, co kryją ewangelie zakazane przez wieki.
Z linii o silnych paniach czasów Biblii przed Państwem druga część opowieści Ewy Kassali o Marii Magdalenie.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Maria magdalena. wyzwolona kobiecość, odnaleziona boskość. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.