Do pewnego offowego klubu w Warszawie przyjeżdża tajemniczy, otoczony niemalże kultową czcią bluesman Desmond Mack znany ponadto jako Shaman. A blues, jak wiadomo, budzi duchy. Duchy Powstania Warszawskiego oraz inne, jeszcze starsze i mroczniejsze.
Bo historia o czym przekona się trójka młodych, pozornie niczym się nie wyróżniających mieszkańców stolicy lubi się powtarzać.Przybycie Macka stanowi początek cyklicznego rytuału, w którym odbijają się echa tragicznego życia i śmierci jednego z najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów.
Nasza rzeczywistość nie jest bowiem tak szczególnie stabilna, jakbyśmy chcieli, a zaświaty wcale nie tak dalekie, jak nam się wydaje. Boski porządek na pajęczynie życia próbują utrzymywać tak zwani witchdoctorzy,nawet oni mogą się okazać zbyt słabi, by stawić czoła temu, co nadchodzi.Najnowsza powieść Grzegorza Gajka to mocny thriller z elementami dark fantasy, osadzony jednocześnie we współczesnej jak i ogarniętej pożogą wojny Warszawie.
Nie brakuje w nim nawiązań do klasyki literatury wojennej jak i współczesnej literatury grozy, m.in. Stephena Kinga czy Clive'a Barkera. Szkatułkowa kompozycja książki przeprowadza czytelnika poprzez kilka misternie ze sobą połączonych poziomów fabularnych, potęgując wydźwięk ciążącego nad bohaterami fatum.
Z kolei wyjątkowo barwna wizja przenikających się ze sobą rzeczywistości intensywnie oddziałuje na wyobraźnię czytelnika ceniącego sobie nieodgadniony, a jednocześnie melancholijny urok mrocznej fantastyki.To opowieść o nas, o Warszawie, o Polsce.
W długim cieniu Powstania Warszawskiego.Grzegorz Gajek urodzony 28 lipca 1987 r., pod księżycem korzystnej pani Mokoszy. Choć sam mikrej postury, jego zwierzę rodowe to uparty żubr. Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu tłumacz, z zamiłowania koniarz, fajczarz, włóczęga.
Autor powieści, opowiadań i słuchowisk. Jego Malowidło było nominowane do tytułu książki roku 2016 w kategorii groza poprzez portal LubimyCzytać. W 2018 r. Powieść Powrót królów, a także steampunkowe nowele o Peterkinie i Brokku przyniosły mu nominację do Reflektora Nowej Fantastyki.
W 2019 r. Tęsknota za słonecznymi dniami dzieciństwa i snutymi przy ognisku gawędami skłoniła go do napisania Białej wieży, która otwiera młodzieżowy proces fantasy Strażnicy Starego Lasu.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Ziemia nieświęta. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.