Odkrycie neuronów lustrzanych przez zespół neurobiologów z Uniwersytetu w Parmie w latach 90-tych ubiegłego wieku porównywano do rozszyfrowania struktury DNA przez Francisa Cricka i Jamesa Watsona. Błyskawicznie ogłoszono, iż neurony lustrzane stanowią klucz do zrozumienia wielu niepowtarzalnie ludzkich cech – z językiem, teorią umysłu, empatią, moralnością i uspołecznieniem na czele.
Autor jej książki, profesor Christian Keysers wniósł obfity wkład w odkrycie słuchowych neuronów lustrzanych, a także rozwinął wpływową koncepcję symulacji kognitywnej, jako podstawowej funkcji neuronów lustrzanych.
Empatia to opowieść o jednym z najmocniej fascynujących odkryć w historii współczesnej neuronauki i ambitna próba zbudowania psychologicznej „teorii wszelkiego”. Książka nie tylko popularyzuje naukę, lecz także prezentuje, w jaki sposób współczesna nauka może oświecać odwieczne filozoficzne problemy i otwierać świeże pola filozoficznych dyskusji.
Jeśli ktokolwiek potrafi pisać o mózgowych mechanizmach empatii, tym człowiekiem jest Keysers. Wciągająca, obowiązkowa lektura. - „The Psychologist”
Empatia ukazana w wyjątkowo żywym zbliżeniu, ekscytująca lektura dla każdego zainteresowanego szlachetniejszą stroną naszej natury. - Profesor Frans de Waal
Christian Keysers jest profesorem na Uniwersytecie w Groningen i Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Groningen. Kieruje Laboratorium Mózgu Społecznego w Holenderskim Instytucie Neuronauki Królewskiej Holenderskiej Akademii Sztuk i Nauk w Amsterdamie.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Empatia. jak odkrycie neuronów lustrzanych zmienia nasze rozumienie ludzkiej natury. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.